Chodit na módní akce a přehlídky dává někdy zabrat. Společnost, která je navštěvuje, vám klade přímou otázku, jestli rozumíte současným trendům, jestli je umíte předvídat, následně nosit a jestli vám to všechno není už úplně jedno.

Z IKEA tašek se šijí šaty, a kdo na zádech na módní akci nikdy neměl nápis, že je mu móda ukradená, jako by nebyl. V tričku, ve kterém jste v osmé třídě spali, dnes zazáříte. Na hlavě můžete mít perníkovou chaloupku, misku s velikonočními vajíčky nebo třeba čápa. Na módní akci to nikomu divné připadat nebude. A ani se nikdo nepozastaví nad tím, že přes vašeho čápa lidé za vámi nevidí na molo.

Aktuální trendy z fast fashion řetězců zase říkají: noste ponožkové kozačky (Opravdu, je to bota, která postupně přechází do ponožky, je na tom snad něco divného?). Noste veliké kabáty / pláštěnky / zimníky (Ať vypadají, že vám jsou o tři čísla větší, nejen o dvě, jako vloni.). Noste samet (buďte honosní.). Ale vy chcete mít pořád tu svoji modrou parku s lehce nefunkčním zipem a samet vidíte raději na křeslech při prohlídce Karlštejna. A teď co. Cítíte, že ani jedné z těchto podob módy už nerozumíte. Nevíte, kam máte jít a s kým, abyste si nepřipadali jako outsideři, protože máte kozačky, které vypadají úplně jako boty.

Volte podle sebe
A víte co, já to mám ráda. To, co nám předkládají trendsetteři, je totiž obrovský švédský stůl. Můžete si z něj vybrat cokoliv. Můžete zkusit tu tekutou věc s francouzským názvem, ale pro jistotu si jí dát jen trochu. Můžete si dát krevetu i kalamáru. Nebo deset vajíček, pokud vám krevety nechutnají. Můžete vytvářet fakt divné kombinace, protože pokud máte vkus, tak to klapne a před okolím je ani nebudete muset obhajovat.

A jestli na tom stole nenajdete tenhle rok fakt nic (ale zase zkuste něco, co ještě neznáte), tak si můžete zajít do svého oblíbeného krámu a udělat si toust šunka sýr. A na něj kečup. Protože je naprosto legitimní nebýt výstřední a nechávat si svoji oblíbenou parku 2013, a to i pokud jste módní fanoušci. A naopak – pokud to vaše osobnost unese, můžete si dát s kečupem i tu krevetu. A teď bonusová otázka: Byla jsem ta slečna s čápem na hlavě já? ∞