Jakmile se oteplí, nastává pastva pro oči. Na světlo totiž vykouknou piercingy a tetování, které zůstávají v chladnějších měsících skryté pod oblečením. Až u některých nevíte, kam dřív koukat! Začít se takhle čančat před létem ale není nejlepší nápad.

S klasickými piercingy, jako je nos, rty, jazyk, obočí či uši, nebývá přes léto problém, pokud se hned cestou ze studia nevrhnete po hlavě do bazénu. „Od května není vhodné nechat si píchnout některý z dlouho se hojících piercingů jako pupík, bradavky, některé genitální piercingy a mikrodermály mimo ty obličejové,“ radí piercer SHE-MON z Hellu. „Zní to sice zvláštně, ale v dobrém studiu by vám neměli dlouho se hojící piercing před létem vůbec píchnout. Nebo by vás měli alespoň důrazně upozornit na rizika,” dodává.

Piercing pupíku se hojí skoro rok, bradavky někdy ještě déle. Teplo, sluníčko, pot a prach hojení zpomalují, na kůži přežije více bakterií. Na koupání s čerstvým piercingem rozhodně zapomeňte, ať už v bazénu či venku. Voda, i ta na pohled čistá, obsahuje spoustu nečistot a bakterií, které se velice snadno dostanou do piercingového kanálku, kde mohou (a je téměř jisté, že se tak stane) zapříčinit velice nepříjemnou infekci. Proto by se mohlo snadno stát, že místo sexy bříška s piercingem budete mít náplast, protože se piercing bude špatně hojit a hnisat.

„Špatné zkušenosti máme i s piercingy a tetováními, které si lidé přivezou z dovolené. Často jde o nekvalitní práce, které pak v Hellu léčíme nebo dokonce přepícháváme a přetetováváme,“ dodává SHE-MON. º


Hell.cz
tattoo | piercing | body modification
Poupětova 7, Praha 7
www.hell.czautor: Adam Zlatý