Chodím kolem Roxy skoro každý den už 20 let, protože bydlím kousek, a tak jsem s matičkou českých klubů v neustálém kontaktu, na dálku se zdravíme a občas ji jdu navštívit, hlavně v pondělí, když po mně nechce žádné peníze. Nemohl jsem si proto nevšimnout, že moje stará známá na začátku letošních prázdnin uzavřela svou náruč a zabalila se do vrstvy prachu a suti. Zvuky sbíječek a kladívek mi jasně naznačovaly, že Roxy prochází radikální změnou a já se rozhodl, že udělám reportáž, jak to v rozkopaném klubu vypadá.

Místo DJe zaprášený kazeťák, na baru PET lahve s malinovkou, unavení dělníci s cigaretou v puse, rohlíky a Vysočina k svačině a spousta nepořádku, starých igelitů, otřískaných cihel a prostě tak nějak romanticky jsem si to celé maloval. Sjednal jsem tedy schůzku s panem X, který mě po celém objektu měl provést včetně kavárny NoD, která se také rekonstruuje a kde jsme měli schůzku. V domluvenou hodinu jsem byl sice na místě, ale po panu X ani památky a mobil nedostupný. A do toho si ze mě dělalo legraci několik dělníků, že jsem z Playboye, i když jsem jim řekl, že píšu pro Kulturní Pecku. Po půlhodině dorazila na místo slečna Y, která má na starost NoD Café a dozvěděla se o mém beckettovském čekání. Když jsem ji poprosil, ať mě provede alespoň ona, překvapeně na mě pohlédla a oznámila, že to je naprosto nemožné dostat se dolů do Roxy, že nechápe, co jsem si domlouval a že mi může maximálně říct, co nového bude v NoDu (vymalováno a nový bar, takže nic velkého). Po datu, zda to nejde nějak zařídit, abych se dolů dostal, že reportáž je hlavně o Roxy, mi sebejistě sdělila, že se to musí řešit přes nejvyšší vedení a že to chvíli potrvá. To už jsem si připadal jak totální idiot, takže jsem jí nechal kontakt a šel domů. Nikdo už se neozval. Nejvyšší vedení je zřejmě tak vysoko, že se k němu mé přání asi vůbec nedostalo. Čtenářům se tedy omlouvám a jestli chcete vidět na vlastní oči, jak se nové prostory povedly, tak do Roxy doražte na Double Fantasy Party první zářijový víkend, kde zahraje například Ghonzales nebo Tvyks (pozn. red. – z důvodu velkého rozsahu oprav byla dvoudenní Double Fantasy Party zrušena a klub otevře až 10. 9.).

Ani nevím, proč tomu dělám promo, ale asi to bude kvůli mé solidaritě k nemocné Roxy, která sice prošla plastickou operací, ale ještě by potřebovala psychoanalytika, aby trochu vyladil i tu organizační a komunikační stránku. Tak možná příští léto, jen kvůli tomu snad zase nezavřou. Ty pondělky o prázdninách mají totiž něco do sebe.