V rámci projektu Euroconnections zavítala do pražského Paláce Akropolis známá berlínská parta Jazzanova. Klasiky nu-jazzu doprovázela živá kapela a za mikrofon se postavil Paul Randolph, proti němuž i Lenny Kravitz působí jako symbol drsného mužství.

Jazzanova nejsou žádní nováčci. Za třináct let existence si zajistili přízeň davu věrných fanoušků. Před třemi lety Akropoli vyprodali a i tentokrát zbylo večer před koncertem na pokladně jen posledních pár lístků. Kdo si nepospíšil, strávil začátek koncertu ve frontě na šatnu, která se táhla pěkných pár desítek metrů. Opozdilci se tak tak namačkali do sálu a stydlivější s méně ostrými lokty koncert poslouchali z foyeur.

Nutno říci, že za těch pár let, co Jazzanova existuje, se jejich hudba posunula do jiných stylových sfér. Nu-jazz a broken beat jsou ty tam. V Praze předvedla kapela směsici funku s popem, jen lehce načichlou původní jazzovou náladou. Skladby z posledního alba jako by chlapci z Jazzanovy chtěli posunout někam na hranici housu.

Jako od Gerge Micheala
Pódium naprosto ovládl Paul Randolph, zpěvák, který v posledních letech prakticky nahradil původní vokalisty berlínského kolektivu v čele s Clarou Hill. Randolph je nejen sexy svalnatý černoch v uplém tričku, který lascivně vrtí ručníkem místo ocásku, ale také zpěvák s hlasem sladším George Michaela.

Tomu se přizpůsobily i aranže starších skladeb Jazzanovy. Koncertní set, který kapela v Akropoli předvedla, tak v porovnání se starým zvukem a Clarou Hill – nelze to říci jinak – naprosto postrádal koule. Ač jsem se chtěl bavit, stál jsem uprostřed davu a horko těžko se nutil alespoň zhoupnout v bocích. Když přišly na řadu písničky z posledního alba, přemýšlel jsem, zda se raději nepřesunout k baru pro další pivo. Naprostá většina lidí si však tohle vykastrované představení užila a Jazzanovu vyprovodila bouřlivým potleskem s rukama nad hlavou.
Očividně v hudbě platí heslo každému podle libosti. Z Akropole odcházela domů většina lidí spokojená, někteří nadšení. Já si víc než koncert užil následnou afterparty u divadelního baru.