Jeden z největších pražských klubových festivalů je zase tady! Ve středu 23. března před velikonočními prázdninami se centrum Prahy opět promění v mohutnou oslavu studentského života. V pořadí už 8. ročník Student Festu přináší 10 scén plných hudby, performance, přednášek, výstav a workshopů různých druhů.

Jedním z klubů, které mezi lokacemi Student Festu nesmějí chybět, je i Chapeau Rouge na pražském Starém Městě. Legendární třípatrový klub, který je v provozu už téměř sto let, bude tentokrát hostit dvě stage – rapovou a DJskou.

Ve druhém podzemním podlaží se na underground stage představí hned několik rapových projektů. Mezi nimi nebude chybět MC Gey, člověk s podivnou přezdívkou a neméně podivnými texty, který naprosto nezapadá do představy, jak by se měl rapper chovat, vypadat a mluvit. Tento svérázný Brňák začal s rapem koketovat už v roce 1999, do povědomí rapových fans ale vstoupil až o šest let později s partou Actionday Crew. MC Gey má na kontě jedno sólové album Turbulence negativních dobrot (2010) a dvě společně s DJem Fattem – Imaginarium naprosto běžných podivností (2011) a Opičí král vrací úder (2014).

Dále se na underground rap stage představí Faky, Hošty, YLGL Label a Mutanti hledaj východisko. Ani DJská stage Chapeau Rouge nezůstává pozadu – návštěvníci Student Festu se mohou těšit na DJs Sn3hura, Theya, A-Cray, Duneni.cz a DJ Cybi.

Nenechte si 23. března ujít unikátní studentský klubový festival, který letos slaví už osm let existence. º


autor: Hedvika Pajerová