Pražská kapela Chamber Worcester již řadu let zvedá ze židlí všechny vyznavače stylu funky. Na 11. prosince si připravila pro své fanoušky speciální vánoční koncert v pražském klubu Futurum, a tak máme skvělou příležitost si o všem popovídat s frontmanem kapely Ondřejem Jonášem.

Můžeš čtenářům trochu představit kapelu Chamber Worcester?
Jsme pražská osmičlenná kapela pánského složení a snažíme se v rámci té naší klubové scény o to, aby lidé, kteří dorazí na náš koncert, odcházeli nejen s pocitem, že si poslechli kvalitní muziku, ale i trochu promazali svoje kyčelní klouby. To nás baví nejvíc, když můžeme dělat radost tím, co dělá radost nám samotným. A samozřejmě chceme získávat víc a víc posluchačů, kteří dorazí na naše koncerty, a bude je to s námi bavit.

Kapela je známá tím, že si vybírá velmi kvalitní hudebníky. Můžeš nám něco říct o ostatních členech?
Tak nevím, jestli já jsem ten správný, který by měl udělat psychologický rozbor každého člena, ale prostě je to tak, že každý má v kapele své určité kouzlo, které z něho při koncertu vyzařuje. Zkrátka nejde ty kluky nemilovat (smích). To samozřejmě platí i o těch, kteří s námi občas hostují. Jednoduše se sešli super lidi, které mám hrozně rád. Takže kdo nás viděl nebo uvidí, určitě pochopí, co se zde sešlo za partičku.

Máte velmi kladné odezvy z koncertů. Co lidi hlavně baví?
Ta kapela – prostě to jede (smích). A myslím si, že pokud se člověk bude chtít odreagovat a zatrsat si, tak si zatrsá, a kdo netrsá, tak bude (smích).

Funky v České republice nepatří k těm nejoblíbenějším. Ve světě je to však naopak. Čím to je způsobené?
Řekl bych, že to asi není problém jenom ve funky a toho, co hrajeme my. Narazil jsem tady u nás na spoustu dobrý muziky v klubech, a problém je, že rádia a jiná média budou hrát raději mainstreamové věci nebo nějaké dinosaury a podpora mladého umění je skoro nulová. Takže tímto prosím lidi tam nahoře, pojďme trochu podporovat ty naše mladé lidi. Jsou šikovní a nemají vanu.

Chamber Worcester známe i z některých hudebních soutěží. Které to byly?
Vyhráli jsme např. Rock Café Contest nebo Českého tučňáka 2011. Navíc jsme i sami dělali nějaké projekty, jako např. Humění 2011.

Co nějaké CD? Chystáte?
Tento rok se na to po těch letech práce vrhneme a myslím, že to bude stát za to.

Má vlastně v dnešní době ještě smysl vydávat CD?
Moc ne, je dnes víc doba singlů, ale chceme si s klukama udělat miminko, který pak budeme prodávat pod cenou. Hlavně aby udělalo radost těm, co nás mají rádi.

Jak vypadá takový běžný den nebo týden zpěváka? Jak často zkoušíte atd.?
Já mám normální zaměstnání a tam chodím pro peníze. Asi polovina kapely se živí něčím jiným, než je hudba. Ostatní jsou muzice věrní, i co se zaměstnání týká. Jednou týdně s klukama zkoušíme a do toho hrajeme koncerty, které se naskytnou.

Kdy a kam se můžou přijít čtenáři podívat na nejbližší koncert Chamber Worcester?
Nejbližší super akce se bude konat v klubu Futurum 11. prosince. Rozhodně si přijdou na své všichni, co nás znají, ale samozřejmě máme i překvapení pro ty, co třeba přijdou na CHW poprvé. Show je zaručena.

Předvánoční koncerty většina kapel pojímá nějak speciálně. Připravujete také něco?
Určitě. Bude toho hodně. Lidé, kteří naše koncerty znají, se i tak mají na co těšit, protože připravujeme něco, co zatím vidět nemohli. Ale víc neprozradím, kluci by mě zabili. Prostě doražte.

To vypadá jako docela vydařená akce. Na co ještě se návštěvníci můžou těšit?
Já jsem řekl, že to ze mě nedostaneš. Prostě to bude jízda, tak už se mě na to neptej… bude to lepší pro nás oba (smích).