Ve čtvrtek 6. prosince se v Praze v holešovické tržnici otevírá na šest večerů unikátní „pop-up“ klub Blink Excelent. Jeho organizátoři sledují trend z evropských metropolí jako je Berlín, Londýn či Paříž a na pár mžiků oka nabízejí našlapaný program od největší české silent party, přes Holešovice Fashion Market až po maraton v sledování seriálu Červený trpaslík spolu s robotí kapelou Stanleyho Povody.

Dvě 130 let staré industriální haly v holešovické tržnici se na šest večerů promění na klub s nabitým programem. „Syrové prostředí krásně kontrastuje s tím, že se v hale najednou baví několik set lidí. Architektura doslova ožije,“ říká Jakub Vedral, organizátor projektu a doplňuje: „Na stejném místě jsme si to zkusili už v únoru a tak trošku koketujeme s myšlenkou, že by se Blink případně mohl změnit na putovní koncept, ať už po Praze či po republice.“

Hned první večer se mohou návštěvníci těšit na doposud největší silent party v Česku. „Máme připravených 450 sluchátek – do těch přímo hrají simultánně dva djové, každý si může přímo na sluchátku přepínat kanály a tančit si na hudbu, co ho zrovna baví. Navenek není slyšet nic, ale je docela sranda vidět frontu na záchodě jak potichu paří každý na jinou hudbu,“ směje se Matěj Vlašánek, produkční klubu Blink Excelent. Na silent party 6. 12. vystoupí šest předních českých djs – za všechny jmenujme Kaye Buriánka z kapely Sunshine (a také djského projektu Bounce! Bounce!) či Gadjo.cz.

Další z večerů, pátek 7. 12. naplní elektronická hudba, minimal techno a house v podání Acideliky – hosty na párty pak bude především angličan Luke Sanger spolu s rakouským DJským esem Davem Tarridou. Doplní je česká minimal formace Insect Elektrika. Ve vedlejší hale bude zároveň 7. a 8. 12. probíhat přední česká fashion akce: Holešovice Fashion Market slibuje několik desítek návrhářů alternativní módy. O afteparty se pak postará žižkovská funky formace United Heads s celou plejádou DJs včetně brazilana Marcose Neryho.

Organizátoři mysleli i na divadlo. Jeho zástupcem bude mezinárodně proslulý soubor Teatr Novogo Fronta, který pod vedením režisérky Iriny Andreevy uvede 13. 12. své pouliční (i když tentokráte pod střechou) představení Causa Fatalis – diváci si jej mohou pamatovat z uvedení letos v létě na Václavském náměstí v rámci festivalu Za dveřmi. Divadelní večer doplní svou vizuální instalací Lunchmeat a desky roztočí Sonority.

Pro všechny milovníky seriálu červený trpaslík je na 14. 12. přichystána akce RED DWARF MARATHON / Fénix Live Sci-fi Night. Non-stop promítání doplní show českého robotmana Stanleyho Povody a cyberpunkového souboru Amanitas Fire Theater.

Poslední mrknutí oka, poslední a největší párty Last Blink se uskuteční v sobotu 15. 12. a hostovat na ní budou jména českého alternativního hip-hopu a rapu v čele s projektem Kapitán Demo a Kyklos Galaktikos, doplní je formace Mutanti hledaj východisko.

Kompletní program klubu naleznou návštěvníci na www.klublink.cz