Když přijde řeč na nejstarší pražské kluby, nejde nezmínit Chapeau Rouge, které letos slaví 99. narozeniny. Dnes třípatrový klub plný zahraničních i českých kapel a DJs byl otevřen v roce 1919 jako jednopokojový kabaret. Svoje stálé působiště tam našla například kapela Melody Makers.

Letošní oslava bude opět ve velkém stylu. Jako tradičně bude vstup do všech pater klubu zdarma a kromě hudební produkce se návštěvníci mohou těšit i na speciální živé performance, dekorace a narozeninová překvápka. I tentokrát je oslava laděná do jednoho tématu a tím je pro letošní rok punk a legendární klub CBGB.

A když se řekne punk, která česká kapela se vám vybaví jako první? Headlinerem koncertní stage je legendární Visací zámek. Autoři hitů jako je Známka punku, Prezident je buzna nebo Stánek hrají v nezměněné pětičlenné sestavě už 36 let. Druhou kapelou svátečního večera bude Apple Juice, jejíž členové jsou známí hlavně ze svého působení v kapele Plexis.

Také DJská stage přivítá hvězdu světového formátu. Do Chapeau přijede francouzský DJ a producent Timid Boy, který letos slaví deset let svého vydavatelství Time Has Changed Records. Na scéně se ale pohybuje už přes 15 let. Společně s ním zahraje známý český DJ Schwa a spousta dalších.

Narozeninová party, na kterou se nezapomíná, se koná ve čtvrtek 21. června v srdci Prahy v třípatrovém klubu Chapeau Rouge. º


text: Hedvika Pajerová