Občas je dobré vrátit se k začátkům, abychom znovu našli sami sebe. Tím se řídili skotští rockeři We Were Promised Jetpacks, když nahrávali čtvrtou desku The More I Sleep the Less I Dream, se kterou se vracejí ke své původní sestavě a vyrovnávají se změnami ve svém blízkém okolí.

Kritiky i fanoušky oblíbená skupina právě slaví deset let od debutu These Four Walls, jenž definoval jejich styl na hraně post-punku a indie emo rocku.

Po tour k poslední desce Unravelling z roku 2014 se skupina rozhodla, že potřebuje pauzu. WWPJ vydali během pěti let tři alba a pak se po nich slehla zem. Když se muzikanti potkali znovu ve studiu, tvorba nového materiálu nešla tak hladce jako dřív. Deska je proto pojmenovaná po první skladbě, kterou skupina napsala krátce poté, co vyškrtla většinu ostatních: „Skoro celé album jsme zahodili, něco na těch skladbách nefungovalo,“ prozradil frontman Adam Thompson.

Nezávislý magazín Under the Radar desku ohodnotil 75 %. V závěru recenze dodal, že se jedná o silný materiál, který s každým dalším poslechem nabírá na intenzitě. Nahrávku doprovázelo i animované video k singlu Repeating Patterns, které magazín The Skinny označil jako jedno z nejvtipnějších videí loňska.

V Chapeau Rouge 24. září uslyšíme průřez celou tvorbou We Were Promised Jetpacks. º


text: Jakub Béreš