AAKK – právě dokončujeme několik, řečeno slovníkem hudebních producentů, featuring-ů: se Sisters Conspiracy grafiku pro jejich novou kolekci, pro Amos design instalaci na Designblok a vizuální styl pro Das FILMFEST.

V tuto chvíli přemýšlíme, co dobrého budeme vařit k obědu a zvítězilo pomalu pečené hovězí žebro s kroupami, pečenou dýní a liškami.

Jinak neustále přemýšlíme, jak je možné, že v Čechách je tak málo lidí, kteří dokážou rozpoznat, potažmo vyžadovat, kvalitu jako takovou napříč všemi obory, nejen v designu. Možná je to způsobeno pestrostí lákadel, která se několikrát ročně obměňují a masírují touhou pořizovat si to Nové – což sice pomáhá vyrovnat se tlaku okolí, které je stále módní, NEW a IN, ale právě na úkor skutečných životních potřeb.

V těch, co podlehnou, pak pěstují něco jako pocit „Já na to mám přece nárok, každý den se narvat »masem«, každý týden alespoň jedno nové cokoli“. Naštěstí nastupuje trend či kult tradice, řemesla, poctivosti, znovuobjevení obyčejnosti a jednoduchosti (neplést s batikou a korálky) – doufáme, že ho všichni přijmou za svůj a budou ho s vkusem následovat a díky tomu se skutečná kvalita posune ze škatulky Luxus do škatulky Standard.