1. Jak se máte?

Příznivě, nestěžuji si a momentálně je mi venku dost zima, nechtěl bych být bezdomovcem.

2. Na čem právě pracujete?

Právě dokončuji a doufám, že v době vydání těchto mých odpovědí, už bude v Praze dočasně stát má skoro 7metrová socha.

Jinak od 11. 3. budete moci zavítat i na mou komorní fotografickou výstavu do Sudkova ateliéru na Újezdě č. p. 30, Praha 1.

3. Jaký je Váš nejsilnější kulturní zážitek z poslední doby?

Pozitivní pokusy Ministerstva kultury o legitimní změnu ve vedení Národní galerie a požadavky studentů AVU na regulérní vypisování výběrových řízení na profesorská místa, u mnohých pedagogů po dlouhých 20 letech.

4. Co Vás v poslední době nejvíc naštvalo?

Ani nevím, možná bulvarizace i u těch tištěných médií, u kterých bych to tolik a tak rychle nepředpokládal, například Reflex, jen pro vidinu zvýšeného nákladu! Už jen ty jejich stupidní, prvoplánové obálky, které mají přitáhnout senzacechtivé lidičky.

5. Na co se těšíte?

Na to, že ne všichni se touto bulvarizací veřejného prostoru, včetně jejího zprivatizovaného politikaření, nechají zblbnout a zůstanou smysluplné, aspoň ostrůvky, kritického myšlení.

6. Líbí se Vám myšlenka kultury zdarma?

Jsem pro, aby jistá „sekundární“ vrstva kultury byla sponzorována a tím by se podpořila nezávislá (v ideálním případě) šance pro kriticko-kulturní časopisy, magazíny apod. Ani galerie většinou nežijí ze vstupného, takže jsem pro, aby i tyto vstupy měly možnost být zdarma. Jinak ale umění není nikdy zdarma, což není ale přímá paralela k jeho komercializaci. To by se mylně interpretovalo.Všechno úsilí, které je nadstandardní v oblasti lidského ducha, stojí mnoho. A to i peněz. To ho ale nedevalvuje a nesnižuje do forem zábavy.

7. Chtěl byste něco vzkázat čtenářům Kulturní Pecky?

No snad jen to, že doufám, že patří do té skupiny lidí na ostrůvcích kritického myšlení a radosti z kreativních, překvapivých a smysluplných věcí.