Tátafest – každoroční happening u příležitosti Dne otců – se letos uskuteční v neděli 16. června 2013. Stejně jako v loňském roce se i letos na výzvu organizátorů zapojí do oslav svátku tátů řada míst v celé zemi.

Tátafest v České republice je pořádán od roku 2007. Myšlenka oslav a vůbec rozšíření povědomí o Dni otců vznikla v Lize otevřených mužů (LOM) – organizaci pro muže, kteří chtějí zvýšit kvalitu svého života. Od roku 2012 na organizaci Tátafestů v celé ČR spolupracuje Unie center pro rodinu a komunitu. Veškeré informace a programy jednotlivých měst naleznete na webových stránkách www.tatafest.cz.

Na letošním Tátafestu bude také představen další společný projekt LOM a Unie center pro rodinu a komunitu nazvaný „Tátové vítáni“, jehož cílem je zavést značku kvality pro zaměstnavatele státního, občanského i neziskového sektoru. Značka se začne udílet na Den otců u příležitosti Tátafestu v roce 2014. Zároveň bude probíhat na různých sociálních úrovních kampaň „Fandíme tátům“, podporující aktivní otcovství.

Tátafest Praha 2013 – to je odpoledne s koncerty, divadlem, tvořivými a sportovními dílnami pro všechny táty, jejich děti, ženy a přátele. Happening se koná v neděli 16. června 2013 od 14 do 18 hodin v parku Parukářka. Těšit se můžeme mimo jiné na koncert legendární kapely Laura a její tygři, divadlo, kreativní dílny, sportovní aktivity, stánky s kvalitním občerstvením a improvizovanou hospodu jako místo setkávání. Vstup na akci je zdarma, součástí programu bude tombola o atraktivní ceny.

Program – park Parukářka 14:00 – 18:00 – vstup zdarma:
14:00 zahájení, úvodní koncert Střídmí klusáci (mj. zazní Hymna budoucích otců)
14:30 Squadra Sua – divadlo
15:45 Mirek Kemel – koncert
16:00 AneboAfro – koncert
16:45 vyhlášení tomboly
17:15 Laura a její tygři – koncert

Celé odpoledne budou probíhat sportovní aktivity (lezecká stěna, bunjee lano), workshopy (bubnování, Paletky, Výtvarniště), bude připraveno originální občerstvení, bohatá tombola a mnoho dalšího.