Foodporn. Pro mnohé pojem neznámý. Přesto je realitou denně prožívanou, požívanou. Stačí se rozhlédnout v restauraci. Snadno je identifikujete podle slastných či naopak zcela znechucených výrazů.

„Švestky s mákem. Mazlavost dušených švestek je dokonalou bází pro jemnou hrubost máku. Výrazné chutě se spojují a vytvářejí alikvótu, harmonický tón, který ani jeden z nich neobsahuje, ale pouze v sobě nese jeho potenciál. Ten pocit, když se zuby zaboří do vlhké, teplé hmoty a jazyk narazí na dvě odlišné struktury – poddajné ovoce a nekompromisní tvar máku je nezapomenutelný. Orgastický je moment, kdy dojde k jejich promísení, zjemněného vhodně zvoleným těstem knedlíku.“

Po tomhle výkladu nikdo nepochyboval, že „šv. kn. s mákem“, jak stálo na jídelním lístku, má smysl objednat. A pár lidí si dost možná pomyslelo, že to s tím jídlem trochu přehání. „Ale vždyť je hubený,“ dodala ta racionální část. „A třeba na tom skutečně něco je,“ ozval se druhý hlas. A měl poslední slovo. Ostatně – s plnou pusou se nemluví.