Kreativní centrum KUMST je spojením umění a podnikavosti. Věnuje se třem oblastem podpory kreativců a poskytuje konzultační podporu, týkající se vzdělání v podnikání. Konzultace probíhají for­mou diskusí či lekcí s profesionály z oboru a 80 procent ceny dotujeme my! Sídlíte v JMK a potřebujete poradit? Kontaktujete nás.

KUMST je také komunita konkurenceschopných lidí, kteří spolupracují nejen mezi sebou, ale napříč různými odvětvími. Bývalá budova FaVU VUT podněcuje a koncentruje kreativce ke spolupráci.

Další z našich aktivit jsou také vzdělávací eventy, koncipujeme je se zaměřením na obory kreativních průmyslů. Momentálně na KUMSTu probíhají měsíce televizního průmyslu. V únoru se konalo zahájení společně s Kamilou Zlatuškovou, zakladatelkou Televizního institutu, která ve své přednášce Vzdělání pro televizi mluvila o příležitostech učit se režii a scenáristice v tomto institutu. Přednáška bude dostupná na Spotify KUMST Brno.

Další event pro televizní průmysl proběhne 9. března v 17. 30. Otevřeme diskusi s Evou Pjajčíkovou z ivysilani ČT, Sašou Michailidisem, akvizičním manažerem HBO, a s Dianou Tabakov, výkonnou ředitelkou a vedoucí akvizic DAFilms.cz. Tématem bude proměna filmového distribučního prostředí, aneb jak jsme se z kina přesunuli ke sledování SVoD platforem.

Televizní březen uzavře KUMST klasickým formátem Živím se…, tentokrát oborem režie a scenáristika s hosty Kateřinou Kořínkovou a Erikou Hníkovou ve čtvrtek 23. března od 17 hodin. Mluvit se bude o jejich zkušenostech z tvorby pro online platformy i pro celoplošné televize komerční či veřejnoprávní a v čem se jednotlivé přístupy liší.

text: Tamara Pavlechová

KUMST
Údolní 19, Brno