Brněnský kreativní hub KUMST se věnuje systematické podpoře podnikání v oborech kreativních průmyslů. Nyní v listopadu a prosinci 2023 přišla řada na fotografii! Chystají se workshopy, vzdělávání o právu a licencích, meet-up či inspirace i vzdělávání na téma galeristika.

Spolu s partnerem revue FOTO připravuje KUMST také výstavu, diskuzi s autorem nového čísla a PHOTO Fair – platformu pro prezentaci vydavatelů, fotografů i firem věnujících se fototechnice – KUMST je tedy ideální místo k setkání, nalezení inspirace a podpoře oblíbeného fotografa.

Vše se odstartuje v úterý 7. listopadu workshopem s platformou Polagraph, který se zaměří na analogovou fotografii. Následovat bude debata s fotografem Romanem Francem, kterou bude moderovat šéfredaktor revue FOTO Tomáš Hliva, a to ve středu 8. listopadu. Právu a licencím ve fotografii se formou praktického workshopu a otevřené diskuze můžete zúčastnit už v úterý 14. listopadu a o dva dny později ve čtvrtek se můžete těšit na dvoj vernisáž výstavy kurátorsky zpracovanou kolektivem redaktorů FOTO spolu s vernisáží Cyrila Zikušky v kurátorské přípravě Tamary Pavlechové. Polagraph připraví další workshop, tentokrát zaměřený na fotoaparát Polaroid a to v úterý 28. listopadu. Měsíc fotografie pak zakončí meet-up komerčních fotografů a bude zaměřen na networking a sdílení zkušeností. Navštívit jej můžete ve čtvrtek 30. listopadu.

Ve středu 6. prosince pak navážeme inspirativně-vzdělávacím eventem s fotografkou Zuzanou Pustaiovou o galeristice v mezinárodním kontextu – jednat se bude o diskuzi na téma fungování vztahů mezi umělcem, galerií a trhem pro kariérní růst a to nejen fotografů. Všechny informace a další aktivity sledujte na webu kumstbrno. cz, na sociálních sítích nebo přímo na Údolní 19 v Brně.

text: Tamara Pavlechová

KUMST
Údolní 19, Brno
kumstbrno. cz