Lunchmeat Festival se bude konat v různých lokacích po celé Praze ve čtyřech dnech od 26. září do 1. října. Každoroční mezinárodní přehlídka věnovaná aktuální nezávislé elektronické hudbě a digitálnímu umění ohlašuje svůj 13. ročník a s ním zástup oceňovaných umělců z různých částí spektra současného umění a hudby.

„Vracíme se s nabitým programem, který po dvouletých omezeních způsobených pandemií konečně může využít umělce a umělkyně z celého světa,“ říká Jakub Pešek, zakladatel Lunchmeat Festivalu. Jako každý rok Lunchmeat nabídne výjimečná vystoupení současných umělců, pečlivě kurátorovaný výběr audiovizuálních vystoupení, které momentálně hýbou mezinárodní scénou. Legendy se v jeho programu potkávají s aktuálními objevy i domácími hudebníky. „Chceme našim návštěvníkům nabídnout přehled toho nejlepšího, co se aktuálně děje na současné klubové i umělecké scéně. Každá noc festivalu je koncipována tak, aby nabídla výjimečné koncerty, vtahující audiovizuální performance i možnost si zatancovat,“ dodává Pešek.

O grafickou identitu Lunchmeat Festivalu se znovu postará oceňované pražské studio Anymade. Letošním ústředním tématem je nonbinární tvář reprezentující všechny umělce a umělkyně pozvané na letošní Lunchmeat. Toto dítě neurální sítě bude sloužit jako logo festivalu. „Generovaná tvář se bude měnit v průběhu festivalu a propíjet se skrze jednotlivé umělce. Líbí se nám civilnost takové prezentace, v níž je každý součástí celku a celek je zapsaný v každém z nás,“ vysvětlují Filip Nerad, Petr Cabalka a Svatopluk Ručka se studia Anymade.

Šest dnů na přelomu září a října přinese Lunchmeat Festival úchvatné vize budoucnosti a znovu předvídá: See you dancin’.

text: Anna-Marie Bártová