Harry Domin vás jménem společnosti Rossum’s Universal Robots zve na jedinečnou exkurzi do továrny na výrobu robotů. Využijte této nevšední nabídky a nahlédněte pod pokličku nejzásadnějšího experimentu všech dob. Odhalte tajemství, které je veřejnosti skryto. Zapomeňte na minulost plnou práce, utrpení a strádání. Poznejte budoucnost, která vás jistě nemine!

Divadelní hra v době svého vzniku lidstvo šokovala, ale dnešní divák již je na mechanické stroje všeho druhu zvyklý. Aniž si to uvědomujeme, stroje potkáváme kolem sebe na každém kroku. V textu se tak Neomluvené divadlo nespoléhá jen na myšlenku, že člověk má potřebu hledat za sebe pracovní sílu, která mu zaručí pohodlí. Zdůrazňuje, že celé lidstvo přestává respektovat přírodu a její zákony a systémy. Člověk posouvá sám sebe do pozice novodobého boha, který má moc přetvořit svět k obrazu svému. Nerespektuje ale žádnou rovnováhu a jen cizopasí na planetě, co tu existuje již miliony let.

Divák nebude jen obyčejným pozorovatelem, ale skutečným návštěvníkem továrny na výrobu nové formy života, člověku podřízené a zaručující bezstarostnou budoucnost. Inscenace bude mít ve skutečnosti formu komentované prohlídky v nejmodernější továrně na světě, kam smí zavítat jen zlomek vyvolených lidí, a průvodcem nebude nikdo jiný než samotný ředitel Rossumových Universálních Robotů Harry Domin, podle žebříčku Forbes nejbohatší člověk světa.

Inscenace je site-specific projekt v industriálním prostředí. Neomluvené divadlo tak navazuje rozsahem i umístěním na své dřívější incenace Revizora (premiéra v Hale C) či Sebevraha (uváděno v prostoru Underground). Uvedením RUR Neomluvené divadlo zakončí svou 10. sezónu.

RUR
režie Daniel Sommer
premiéra 13. 6.
reprízy 15. a 17. 6.
Místo konání na
www.neomluvenedivadlo.cz

autor: Tomáš Krejča