Bývalý vojenský prostor Milovice se opět promění v centrum alternativní kultury. O víkendu 17.–19. 9. zde proběhne tradiční festival alternativní kultury Freeze fest, který již potřetí pořádá sdružení Kultura jinak.

Freeze fest je jednou z mála větších akcí u nás, které propagují kulturu zdarma a hlavně zapojují návštěvníky jak do průběhu festivalu, tak i do jeho příprav. Freeze fest je živým důkazem, že do tvůrčí činnosti není nutné vždy investovat horentní sumy peněz. Kvalitní umění je možné dělat i amatérsky a s minimálními náklady. Stačí mít dostatek chuti a elánu zapojit se.

Novinkou letošního ročníku je „Work kemp“, který se bude konat několik dní před samotným festivalem. Jeho cílem bude „vylepšit“ celý prostor a připravit ho pro příjezd návštěvníků. Zapojit se může každý, kdo se chce výtvarně vyřádit. Barvy i další materiály budou k dispozici na místě.

Na své si ale přijdou i ti výtvarně méně zruční. Připraven je pestrý hudební program, letos obohacený o další hudební styly – dubstep, noise i psytrance, na několika stageích. Pro odvážlivce bude k dispozici „Open Mic“, kde každý bude moci před publikem předvést, co umí. Již známý Okodóm slibuje také vizuální show a VJ battle. Nebude chybět ani stylový divadelní sál, umístěný do prosotru bývalého hangáru, a kino; letos s tématikou Blízkého východu. V rámci festivalu budou probíhat také přednášky, workshopy a jiné umělecky podnětné záležitosti.