Již pošesté proběhne v polovině září svobodný art festival FREEZE FEST aneb KULTURA JINAK. Loňský ročník se konal v bývalé raketové základně Bratronice u Kladna. Letos pořadatelé plánují nové, zatím neprobádané industriální místo. To by mělo poskytnout mnohem více prostoru pro uměleckou tvorbu, kino, divadla a další program. Zredukuje se naopak prostor pro hudební stage.

FREEZE FEST je místem, kde návštěvníci tvoří nezastupitelnou část. Bez nich by totiž program nebyl kompletní. Hlavním cílem akce je podpora alternativních uměleckých žánrů a neprofesionální umělecké scény. Stěžejní myšlenkou je poskytnout zájemcům prostor, kde se mohou seberealizovat, vzájemně se inspirovat a něčemu novému se naučit. Všichni, kdož se festivalu účastní, mají možnost se do jeho chodu zapojit. Návštěvníci mohou přispět například výtvarně (mohou vytvořit různé instalace). Tím to ovšem nekončí. Pokud si návštěvník věří, může hrát divadlo, vést workshop či přednášku.

Letošní line-up je členěn podobně jako v předchozích ročnících. Těšit se můžete na divadelní program, filmy, výtvarnou sekci a další speciality. Hudební program bude rozmístěn na čtyřech stageích – Bass music stage, Okodom + Post-Freak, Chalupářská band stage a Acidelika. Částečně zveřejněný line-up má již Chalupářská band stage, která láká například na Dub Artillery (dub-reggae), Vyčůrat a spát (punk-rock’n'roll), Vložte kočku (emo-elektronica) nebo Please The Trees (indie rock). Program se bude postupně doplňovat na oficiálních webových stránkách festivalu, aktuality najdete i na Facebooku.

Kdo by se chtěl do příprav na FREEZE FESTu zapojit, má možnost, organizační tým stále hledá dobrovolníky, kteří by pomohli s roznosem letáků, přípravou areálu a jeho úklidem, s organizací při parkování aut atd. Pokud máte zájem, pište na hany@kulturajinak.com.


FREEZE FEST aneb KULTURA JINAK 2013, 6. ročník
Důl Libušín
Libušín, okres Kladno
13.–15. 9.
vstupné 250 Kč (3 dny), od soboty 21:00 vstupné 200 Kč
www.freezefest.cz

autor: Karolína Pláničková