Prague Pride je jednou z největších událostí srpnové Prahy. Ani letošní ročník nebude výjimkou. Nedílnou součástí programu je i hudební produkce pod taktovkou Queer Noises v legendárním pražském třípatrovém klubu Chapeau Rouge.

Hlavní hvězdou loňského koncertu byl Benjamin Dukhan alias Burger Girl (F) se svou music fashion show. Letos se fanoušci různých odnoží elektronické hudby mohou těšit na dvoudenní hudební program, jehož headlinery jsou Bonafide3000 (ISR), následují Strip Down (D), Transformer di Roboter (D), Master Dik, Crazy Bitch In A Cave (A) a spousta dalších skvělých DJs.

Strip Down je sólový projekt britského skladatele, producenta a performera Ellie Gregoryho. Jeho hudební základy vycházejí z klasické hudby: v roce 2009 vystudoval konzervatoř v Birminghamu. Další etapu v Ellieho životě otevřelo stěhování do Berlína, stejně jako přesun z koncertních sálů do klubů. Jeho postupy jsou stejné, cíl se ale změnil: chce vidět lidi tančit!

LoFi projekt Strip Down je vyústěním jeho posedlosti minimalizací vstupů a zdrojů zvuku skloubené s francouzštinou, postupem času ale čím dál víc tvoří v mateřské angličtině. Žánrově se zvuk Strip Down vyvinul do směsice electro popu, synthpopu, nezapomenutelných basových linek a neúnavných beatů, což má za následek jediné: nepřestanete tančit!

Prague Pride se v Chapeau Rouge blýskne už 15. a 16. srpna. Barvy, zvuky, tvary! º


text: Hedvika Pajerová