Třinecká indie popová kapela Lake Malawi je dodnes spojována se jménem Charlie Straight, jejichž největší hit Coco hrála rádia po celé republice. Ocenění Český slavík a Anděl na sebe nenechala dlouho čekat. Získala je však právě kapela Charlie Straight, která v současné době nefunguje. Bez ní by ale Lake Malawi možná ani nevznikli.

Nejvýraznějším pojítkem mezi oběma formacemi je charismatický mladý a talentovaný zpěvák a kytarista Albert Černý. Ten od roku 2006 Charlie Straight vedl a s Lake Malawi si počíná už druhým rokem stejně dobře. Srovnání těchto dvou kapel se ostatně vyhnout nelze. Vybízí k tomu podobný hudební styl, podobně vytříbené aranže a zejména podobný pocit z poslechu – že podobně kvalitní hudba se na české scéně vidí málokdy. Oproti Charlie Straight jsou ale Lake Malawi zvukově i názorově vyspělejší a odvážnější. Lake Malawi čeká nyní několik koncertů s britským boybandem JoelPeter. Tato pětice mladých mužů z Brightonu potěší publikum svým kytarovým popem, precizním zvukem a příjemným vzhledem.

Na jednu z nejnadějnějších formací českého indie popu, Lake Malawi, společně s britskou popovou formací JoelPeter, můžete zajít ve středu 11. března do třípatrového klubu Chapeau Rouge, který se nachází v samotném historickém centru Prahy. Lake Malawi vystoupí společně s JoelPeter ještě v Ostravě a Opavě. º


autor: Hedvika Pajerová