V Jungmannově ulici postává hlouček mladých lidí a už z dálky přitahují pozornost. Trash oblečení, ledvinky a často potetované obličeje. Tak vypadají fanoušci amerického hudebníka a producenta Ghostemane, který odehrál na konci dubna svůj koncert v klubu Mono Fono.

Eric Ghoste, známý pod uměleckým jménem Ghostemane vystoupil spolu s DJ Demasiado a s hostujícím rapperem WAVY JONE$ ve vyprodaném pražském klubu. Předskokani sice pro většinu publika nebyli známí, nicméně to ve výsledku ničemu neuškodilo. Energie, kterou vlili do fanoušků byla přesně to, co hlavní hvězda večera potřebovala.

Po vstupu Ghostemane na stage se okamžitě strhla mela trvající až do konce koncertu. Skákání do davu, pot a nedýchatelné vedro. Došlo i k zakročení ochranky a to v případě fanouška, jenž si udělal ze světel nad podiem prolézačku. Tak by se dala shrnout divoká atmosféra, které, jak se musím přiznat jsem podlehl i já sám. Hardcorový rap protknutý občasnými metalovými vsuvkami dokázal trvat něco málo přes hodinu. Surovost a animálnost akce mě bavila.

Odcházel jsem s pocitem uspokojení a to i přesto, že jsem měl skrz naskrz promočené tričko a pod ním pár naražených žeber. ∞


text: Ondřej Teplý