Američtí DJs a producenti, kteří mají po celém světě stovky tisíc fanoušků, vystoupí v sobotu 19. prosince v třípatrovém klubu Chapeau Rouge. Lokace v centru Prahy tak nechybí na seznamu jejich prosincového evropského turné mezi městy, jako je Mnichov, Bratislava nebo Lipsko.

Na světové taneční scéně se Designer Drugs pohybují od roku 2007. Debutové album Hardcore/Softcore uzrávalo v jejich spíži čtyři roky, ale stálo to za to: po několika týdnech se vyšplhalo do první desítky iTunes Dance. Tím se této mladé dvojici z New Yorku otevřela cesta k největším světovým festivalům a špičkovým klubům nejen v USA, ale také v Evropě.

Michael Vincent Patrick a Theodore Paul Nelson, kteří tvoří jádro Designer Drugs, v současné době vydávají svoje skladby pod hlavičkou labelů Sex Cult Records a Ultra Records. Jejich sláva přesáhla hranice USA nejen díky nahrávkám, ale především díky jedinečným a energickým setům, na které se dnes může těšit publikum po celém světě. Jméno si mezi hudebními kritiky i fanoušky vybudovali také řadou remixů či spoluprací se známými umělci, jako jsou Alvin Risk, Drop the Lime nebo Wuki. Mimo vlastní tvorbu vydali mimo jiné i sérii mixů s názvem „DATAMIXES“, díky níž si je oblíbily desítky tisíc lidí po celém světě.

Jako hlavní support se na jejich show 19. prosince v Chapeau Rouge představí zavedená DJská dvojice rezidentů klubu Them Darned Teenagers. Společně s nimi předvede své umění i švédsko-kazachstánská dvojice DJanes Peaches N Cream a plzeňští VarunaMitra. º


autor: Hedvika Pajerová