Hudební klub 17. ročníku mezinárodního filmového festivalu Febiofest letos poprvé nabízí nejen dvě hudební pódia plná stylově rozmanitých hudebních formací z domácí i zahraniční scény světa worldmusic, ale i další projekty, aktivity, soutěže a dílny zaměřené především na tvůrčí vyžití návštěvníků.

Obě hudební scény letos představí celkem 62 kapel a návštěvníci festivalu se budou moci zapojit do více než 5 tvůrčích dílen, to vše na téměř dvojnásobné ploše oproti loňskému roku.

Na hlavní scéně, v podzemních garážích CineStar Anděl, mezi jinými hvězdami vystoupí Lenka Dusilová Trio, The Chancers, Feher Fekete Kerek, Al-Yaman, Gothart, Bengas, Sunflower Caravan, nebo polská kapela Tymon & The Transistors, která je autorem hudby k festivalovému filmu Stavba.

Malá scéna v pizzerii Mediterrane bude patřit komornějším hudebním projektům a skupinám jakými jsou např. BraAgas, Trio de Janeiro, M. Bihári a Bachtale Apsa, Ocean vs. Daughter, Gwen, Grape Bio nebo brazilská Batukatum.

První dva večery Music festivalu v podzemních garážích nebudou hostit pouze kapely, ale i DJs. Jednu hodinu po půlnoci se milovníci garážových večírků mohou těšit na páteční Diskojízdu Special pod taktovkou DJs Soused & Netdave a na sobotu, kdy ve stejnou dobu vystoupí legenda české drum & bassové scény DJ Suki.

Žhavou novinkou letošního ročníku Music festivalu je hudební projekt Jam.eu Open Stage. Ten všem kapelám, které se již nevešly do programu, nabídl v podzemních garážích otevřenou scénu. Každé festivalové odpoledne od soboty do čtvrtka se tak návštěvníci mohou těšit na soutěž odvážných kapel, které se rozhodly získat příležitost vystoupit v pátek 2. 4. od 21.00 na Malé scéně. Rozhodčími budou sami diváci, kteří online hlasovaním rozhodnou o vítězi.

Dalšími tvůrčími projekty jsou jedinečná Animační dílna Dany Bubákové, absolventky FAMU a autorky krátkých animovaných filmů, Tetovací salón Jagua nebo Sítotisková dílna skupiny Kredenc, ve které si zájemci budou moci vlastnoručně potisknout nejen své triko. Všechny nadšence pohyblivých obrázků potěší VJ School – škola projekce na Hlavní scéně a kdo by si chtěl jen hrát, jistě uvítá Wii herní koutek plný interaktivní zábavy.

K příjemnému posezení a odpočinku bude pro návštěvníky letos nově připravena relaxační Wegett zóna, která bude zároveň sloužit jako čajovna, kavárna a netradiční výstavní síň obrazů a fotografií. Při odpočinku a vegetu si zde také můžete prolistovat několik časopisů, mezi něž patří i Kulturní Pecka, nový partner Music festivalu.

Společně s kulturou a zábavou je kladen velký důraz také na občerstvení. Stěžejním prvkem letošního Music festivalu budou stánky s opravdu světovou kuchyní. Hladoví či jen mlsní návštěvníci se mohou těšit na arabské, indické, postsovětské, mexické nebo africké speciality. Bohatý nápojový lístek pak návštěníky zve k pivnímu nebo nealko baru, koktejlbaru, čajovně a kavárně. To vše připraveno na špičkové úrovni.

A když občerstvení, tak i odpadky. Musicfest chce být letos ekologický, proto nově spolupracuje se společností Bioplaneta, která bude zodpovědná za distribuci, úklid a recyklaci jídelních a nápojových obalů. Ty budou ve většině vyrobeny z biologicky rozložitelných plastů, zálohovány a použité zpětně vykupovány na stánku Bioplaneta. Tento systém tak splňuje téměř ve všech ohledech standardy trvale udržitelného rozvoje.

Další letošní novinkou, kterou ocení především ti, kteří nebudou moci festival navštívit osobně, je streaming – živý internetový přenos z dění na Hlavní a Malé scéně přímo na webových stránkách Febiofest Music festivalu (http://www.febiofest.cz/cs/musicfest-streaming).

Febiofest Music Festival odstartuje na Hlavní scéně v podzemních garážích každý den od 15:00 vystoupeními kapel v rámci projektu Jam.eu Open Stage, na které budou navazovat koncerty vždy od 18:00, 20:00 a 22:00. Malá scéna v pizzerii Mediterrane se návštěvníkům otevře každý den vždy v 19:00 a 21:00.

Vstupné je tradičně zdarma!