Praha zažije prosluněný podzim! Festival Reggae Autumn od 17. 9. do 17. 12. přiveze do hlavního města vycházející i ustálené hvězdy evropské reggae & ska scény. Hlavním lákadlem jsou populární Open Season ze švýcarského Bernu a Yellow Umbrella z Drážďan, větší část zúčastněných kapel ale představují v Čechách méně známí, neokoukaní interpreti, kteří však jinde v zahraničí slaví úspěchy. Město sto věží se tak sveze na pohodové vlně rytmů z různých koutů Evropy.

„Chceme lidem ukázat, že v zahraničí je spousta zajímavých kapel, o kterých sice do teď moc neslyšeli, ale které mají na to postavit se vedle populárních hvězd, jako jsou třeba Yellow Umbrella,“ říká Michal Tardík ze Strong Coffee Productions, hlavní organizátor festivalu. Můžeme se tak těšit na ukrajinské uskupení SunSay, navazující na tvorbu populárního dua 5`nizza, nebo na slovinskou pecku Siti Hlapci – kapelu, která už po několik let hraje na předních slovinských rádiích a zúčastnila se několika televizních show.

Festival Reggae Autumn rozvíjí myšlenku dlouhodobého projektu s názvem Inna di Dancehall. Ten má ukázat českým posluchačům kvalitní zahraniční kapely, které by jinak nedostaly prostor. „Reggae ska jsme si vybrali, protože z tohoto prostředí sami vycházíme. Tato hudba je u nás populární, ale neexistuje moc příležitostí poslechnout si zahraniční věci naživo,“ vysvětluje Michal. Reggae Autumn tak chce potěšit všechny lidi, co mají rádi koncerty se skvělou atmosférou nesoucí se na pozitivních vlnách a prosluněných rytmech. Sedm koncertů (pět v Praze, jeden v Plzni a jeden v německém Braunschweigu) v průběhu letošního podzimu prodlouží letní festivalovou sezónu až do půlky prosince. „Věřím, že když bude více příležitostí poslechnout si kvalitní reggae a ska hudbu, najde se i více lidí, kteří si ji oblíbí z řad těch, kteří ji doteď nevnímali.“

Na pódiích oblíbených pražských klubů Rock Café, La Fabrika a Vagón se představí sedm zahraničních kapel, ale ani příznivci českého reggae nepřijdou zkrátka. Koncerty vždy podpoří alespoň jeden český interpret, např. Basta Fidel nebo Chaotic.

Začátek festivalu se už kvapem blíží. Vše vypukne 17. září v holešovické La Fabrice, kde vystoupí Siti Hlapci (SLO), Bass Federation (GER) a U-Cee&Riddimshot (GER/CZE). Další koncerty budou následovat zhruba v měsíčních intervalech, vstupenky na ně jsou již nyní k dispozici v předprodeji.

Jestli si chcete užít nezapomenutelnou show plnou energie, dunících basů, vlnících se rytmů a úderných raggamuffinů, neměli byste na koncertech Reggaae Autumn chybět!