Jamie Woon je neobyčejným hudebníkem. Když před pěti lety vydal úspěšný a kritiky oceňovaný debut, slehla se po něm zem. „Skládal jsem, ale nic z toho nebylo,“ řekl v rozhovoru pro britský Guardian. Hudební fanoušky jistě potěší, že se Woon po dlouhé odmlce vrací. Své nové album Making Time představí 16. dubna v pražském Lucerna Music Baru.

Nemá rád škatulky a nepatří zrovna k těm, kteří by se nechávali ovlivňovat hudebními trendy. Pozornost si Jamie Woon získal už v roce 2007, když předskakoval Amy Winehouse. Ve své kariéře pokračoval v roce 2011 vydáním alba Mirrorwriting, díky kterému se dostal na čtvrtou příčku prestižní ankety hudebních nováčků BBC Sound Of. Právě v tu dobu si dal na čtyři roky pauzu.

Trochu tvrdohlavý a pozornost nevyhledávající Woon se už dříve vyjádřil, že na skládání potřebuje čas. Jeho nová deska Making Time je přesně taková. Zvuky R&B, soulu a elektroniky i velký důraz na hudební nástroje vytváří intimní album, v němž při každém poslechu objevíte něco, čeho jste si předtím nevšimli. „Nemusíte dělat to, co se od vás očekává,“ říká. „Je to jedno. Koho vlastně zajímá, jestli vydáte novou desku? Jestli milujete ten proces tvoření, pak vám to nikdo nevezme. Můžete to dělat za podmínek, které si sami určíte,“ uzavírá Woon.

Jamie Woon vystoupí v Lucerna Music Baru 16. dubna. Koncert proběhne v rámci série Excelent Jukebox. Vstupenky se dají zakoupit na webu fource.cz, GoOut.cz a v síti Ticketpro za 490 Kč. º


autor: Kristýna Koreis