Festival Mighty Sounds chystá na letošní červenec už šestý ročník. Konkrétně proběhne 16.–18. července na letišti Čápův Dvůr v Táboře a bude opět ve znamení muziky, která je na jiných festivalech spíš v pozadí a vystoupí na něm kapely, které na jiném festivalu rozhodně neuslyšíte.

Největší hudební událost na ska-punkovém poli v Evropě však hlásí celou řadu zajímavých jmen, která by mohla zaujmout i širší publikum s láskou k muzice. Větší než malé množství fanoušků určitě potěší španělští Ska-P, kteří před více než rokem přitáhli na svůj koncert v pražské Tesla aréně přes deset tisíc fanoušků. Příznivce hrubší noty potěší rock’n'rolloví draci z Německa Mad Sin a jejich spoluobčané, melodičtí punk rockeři Donots. Duch Ameriky přiveze skate punková klasika s pořádnou dávkou melodických hitů, kapela H2O. Na tvrdší strunu udeří také Sworn Enemy nebo české legendy Krucipüsk.

Ska letos reprezentují skvělí a i po osmadvaceti letech perfektně fungující Hotknives, ale také domácí Sto Zvířat, Fast Food Orchestra, přespolní Polemic, němečtí The Busters a francoužští Skarface. Dokonalý mix reggae a hip-hopu předvedou stále populárnější Irie Révoltés. Co lze čekat od pražské formace Prague Conspiracy – pohrobků Prague Ska Conspiracy – je zatím ve hvězdách, ale rozhodně to bude high class záležitost. Na své si tradičně přijdou i příznivci drum’n'bassu, break coru, techna a další taneční muziky. Nebudou chybět divadla a další performance.

Po minulých pěti úspěšných a na počet lidí narůstajících letech se letos chystá velká organizační změna. Bude jí přesun z luk v Olší, které byly dosud charakteristickým znamením Mighty Sounds. Bohužel se při dešti měnily v bahenní lázně a zhoršovaly tak podmínky nejen návštěvníkům, ale i hudebníkům, kteří se jen s velkými obtížemi dostávali na podia. Zpevněný, leč travnatý povrch táborského letiště tak zaručuje větší pohodlí pro všechny.

Od 16. do 18. července 2010 je tedy letiště Čápův Dvůr v Táboře je připraveno na to, aby nabídlo pořádnou porci muziky každému, kdo o ni stojí.

http://www.mightysounds.cz/