S novinkami na vinylových deskách z record shopu Phono.cz vás seznamuje DJ a moderátor Radia 1 Martin Mikuláš.

Vinyly už pár let nejsou „dýdžejskou záležitostí“. Hudba se na akcích pouští převážně z empétrojek, a proto i my jsme obchod zaměřený na širokou veřejnost. DJs už by nás zkrátka neuživili. To ale neznamená, že nemáme dýdžejům co nabídnout. Po sběratelských zajímavostech představených v minulém čísle se tentokrát podíváme na novinky pro DJe. Pro ty, kdo stále hledají novou hudbu i ve starých archivech, pro hudební nadšence s rozhledem, individuality, co si jedou vlastní styl.

Urban Recordings Presents
2LP
Global Bass Vol.1

Takzvaná „bass music“ není pouze dubstep, ale vše, co duní řádnými basy, a to je v tomto případě dvanáct skladeb ve středním tempu s vlivy a samply od Balkánu po Kolumbii a starý dobrý swing.
Chusma Records
12″
Cumbia! Bestial EP

Kolumbie a místní styl „cumbia“ prožívá globální revival od Argentiny po Londýn. Na tomto sampleru najdete jedny z nejpopulárnějších současných pecek od Instituto Mexicano del Sonido nebo Bomba Estereo.


Love Monk Records
7″
Makala – SwingJazz/Boogaloo

Stejně jako se v pátek večer mačkají hosté v přeplněných barech Madridu, je nabitý i tenhle singl producenta Makala. Ten si ovšem žije v klidu na vesnici na severu Španělska, sampluje swing a přidává breaky, beaty a scratche k chytlavému boogaloo.


Wack Records
7″
Smov and Dedy Dread – No Diggin

S mashupy a bootlegy se asi někde roztrhl pytel, ale když je nehrajete celý večer, na rozjetí mejdanu fungují skvěle. Kouzelná kombinace něčeho notoricky známého s nečekaným a novým je v tomto případě rap Dr. Dre (Blackstreet) ze skladby No Diggity z roku 1996 a chytlavé spodky v rytmu bossanovy.


Resense Records
7″
DJ Tzinas – Bossa Nova

Stejně jako Wack i Resense se zaměřují výhradně na předělávky. Už šestnáctý singl v řadě Resense nabízí šlágr Elvise Presleyho, který nazpíval v roce 1963 na soundtrack k filmu Fun in Acapulco. Beaty a basy přidal DJ Tzinas a písnička se i s nahraným (a ne příliš povedeným) rewindem uprostřed může vrátit do klubů.