S novinkami na vinylových deskách z record shopu Phono.cz vás seznamují DJ a moderátor Radia 1 Martin Mikuláš a DJ Mr. Ultrafino.

Přes léto jsme nové desky moc nesledovali, zato k nám dorazilo několik tisíc vinylů z druhé ruky z Anglie. Když se probírám takovou sbírkou, narážím nejen na zajímavé fotky a výtvory na obalech, ale také na originální řešení samotných obalů. Je to přidaná hodnota hudebních nosičů, pro zajímavost jich několik představujeme.
Obaly LP desek jsou nekonečné téma. Originální funk soulové obaly desek ze 70. let vyšly vloni knižně u vydavatelství Wax Poetics, kde vychází stejnojmenný časopis, nezbytná příručka pro znalce a producenty hip-hopu. Českým obalům LP desek od 70. let se věnuje například dokument Petra Kozy a Vladimíra Škultéty „Long Play“. A na cestě je nový singl české kapely Toxique, který vyjde i na vinylu ve tvaru „Toxického hexagonu“.

Jefferson Airhead
Congratulations 12”
1991 Warner Music

První singl britské kapely je rozkládací plakát z jedné a magazín z druhé strany.
RTB (Tom Robinson Band)
Power In The Darkness
1978 EMI

Debutové album punkera Toma Robinsona uvnitř skrývá šablonu, přes kterou si můžete nasprejovat symbolickou zaťatou pěst z obalu třeba na svoji koženou bundu.
The New Seekers
Circles
1972 Polydor

Australská pop rocková kapela, která se proslavila díky slavné znělce pro Coca Colu v 70. letech. Skládací obal připomíná objektiv kamery.
Rod Stewart
Sing It Again Rod
1971 A&M Records

Z přední strany obalu ve tvaru skleničky se na vás skrz whisky dívá mladý rocker Rod Stewart. Ze zadní strany vidíte to, co vidí Rod – totiž že se na vás dívá.
Phil Cordell
Hearts on Fire 12”
1979 Virgin Records

Disco singl britské popové hvězdičky překvapí v momentě, kdy se velké hořící srdce z obalu objeví na bílém vinylu.


Thompson Twins
Don’t Mess with Doctor Dream 12”
1985 Arista Records

Singl synth-popové kapely z alba „Here’s to Future Days“ v neobvyklém tvaru s obrázkem nahaté holčičky.