Bostonský bluesman Frank Morey & His Band, jeden ze zakladatelů londýnského kultovního labelu Ninja Tune DJ Food, maďarská elektronická jednička Žagar, polští rockoví experimentátoři Plum nebo znovuobnovená Vltava Roberta Nebřenského: takové kombinace jsou možné jen na osmnáctém ročníku Besedy u Bigbítu, jejíž pořadatelé i návštěvníci už dávno vědí, co chtějí.

Kvalita, pohoda a přesahy všemi směry patří k základním devízám slováckého festivalu, na jehož dvou scénách se první srpnový víkend představí více než 50 kapel z 8 zemí. „Fantastické vibrace jsem zažila už při výstupu z auta. Bylo to nejlepší vystoupení z celého turné, lidé na Besedě mají široká srdce,“ řekla po loňském vystoupení v Tasově chicagská bluesmanka Wanda Johnson. „Podpora vzájemného sdílení, radosti a otevřenosti novým věcem v hudbě i životě je základním důvodem, proč festival děláme,“ dodává ředitel festivalu Zdeněk Neusar.

Mezi další lákadla festivalu patří polští Oszibarack, francouzští Joke, maďarští Anselmo Crew, Club Era, Jazzékiel a Rupasoff, novozélandští Gerda Blank, slovenské kapely 100 múch, Amphibios a Tu v dome nebo Lenka Vychodilová, Beatburger band, Jindra Holubec, Květy, Unifiction, Wotienke, Kacu! a Please The Trees. Výrazné zastoupení v rámci X Production stage mají také kapely z tohoto partnerského vydavatelství: Midi Lidi, Kazety, Magnetik, Shogun Tokugawa, Insania, Rara Avis, Dying Passion, VEES a další.

Osmnáctý ročník Besedy Bigbítu se v Tasově u Veselí n./Mor. koná 6. – 7. srpna. Půjde o „krásný návrat ke kořenům, se skvělou atmosférou a lidmi“, jak po vystoupení v Tasově řekl francouzský trumpetista Erik Truffaz, nebo o vkročení za hranice dosud nepoznaného? Mužete se vsadit, že Beseda opět překvapí – a možná i samu sebe. Každý otevřený posluchač si na ní najde to své a v rámci doprovodného programu Apollónova návštěva může zabrousit také na divadlo, land-art, videoart, autorské čtení, slam poetry, ke splavu nebo na oblíbenou borovičku.

Více info na: www.besedaubigbitu.cz, www.facebook.com/besedaubigbitu