Nejrychleji rostoucí hvězda roku vypouští novou desku So Long Forever. Na dlouhé koncertní šňůře se s ní zastaví i v Praze.

Skáčou do vztahů, které je ničí a pak hledají cesty úniku. Mnoho vzestupů a pádů s atmosferickým vírem zvuků snoubí s modernistickými kytarovými složitostmi, kořeny blues a esoterické experimenty britská kapela Palace.

Čtyřčlenná kapela z Tottenhamu se na kytarové scéně objevila v roce 2014. O alternativní blues rockové kytarovce se hned začalo mluvit a za svoje debutové EP Lost in The Night byli označeni prestižním britským hudebním médiem NME jako nejrychleji rostoucí hvězdou roku. Leo Wyndham, Rupert Turner, Will Dorey a Matt Hodges pak vypustili i další hudební přírůstek Chase The Light, který byl velmi dobře přijat a debutoval na BBC Radio 1.

Na očekávanou desku nechali Palace fanoušky ale chvíli čekat. Vyzrálé album So Long Forever, na kterém se projevil nejen čas, ale i dva roky koncertování, produkoval Adam Jaffery a o mastering se postaral Cenzo Townshend, který si pohrál se zvukem třeba u Florence in The Machine nebo The Maccabees. Teď s ní Palace vyráží na dlouhou tour a pokud máte velká očekávání, budete mít co poslouchat.

Pokud jsou vám blízké tóny kapel Foals nebo The Maccabees s evokativními hlubinami Nicka Drakea, Neila Younga nebo Johna Faheya, jsou Palace i vaší krevní skupinou.

Svůj palác hlubin prožitků přijedou otevřít oduševněle rockoví Palace už 12. listopadu do pražského hudebního klubu Chapeau Rouge. Vstup je zdarma a support dá February. º


autor: Alexandra Třešňová