Norská alternativní kapela s podivuhodným názvem Kakkmaddafakka přichází s novým albem. Během svého turné poprvé dorazí také do Prahy a konečně se představí českému publiku osobně.

Indie rocková kapela Kakkmaddafakka (KMF) vznikla během roku 2004 v druhém největším městě Norska, Bergenu. Nejdříve mělo jít pouze o jednorázovou akci v jednom centru pro mládež, ale díky velkému ohlasu ve společné hudbě pokračovali. Kapelu zpočátku tvořilo šest muzikantů. Zakládající člen a pianista Jonas Nielsen, kytarista Pål Vindenes a basák Stian Sævig. Na bicí nástroje řádil Kristoffer Van Der Pas společně s Lars Helmik Raaheim-Olsen a také nejcharakterističtější pro kapelu, zpěvák Axel Vindenes. V současnosti původního pianistu nahradil nový Jonas Nielsen. Během několika let si tato dynamická skupina mladých hudebníkům dobyla dobré místo na hudební scéně nejen v Norsku, ale i po celém světě. Svůj podíl na tom má i dobrá práce kapely na sociálních sítích, která zaujala příslušné publikum. Všechny písně, celá alba i videoklipy jsou na nich přístupné zdarma.

Název kapely Kakkmaddafakka ze začátku vznikl jen jako slovní hříčka, ale rychle se ujal. Je zřejmé, že kapelu úplně vystihuje. Všichni jsou nadšení do hraní, tak trochu blázniví a neotřelí a nebojí se do hudby zařadit i pořádnou akci a zábavu. První album Down to Earth vyšlo v roce 2007, o čtyři toky později následovalo další s názvem Hest a pak v roce 2013 Six Months Is a Long Time. Všechna jejich alba se zatím nesla v duchu svižných melodií, které prolínaly pomalé sekvence. Experimentovali v nich s hudebními styly a žánry. Letos ale vyšlo jejich čtvrté album s názvem KMF. Od předchozích se liší zejména stylovou jednotou a pomalejšími melodiemi. Představují v něm dvanáct nových pohodových písní, které vypovídají o posunu kapely trochu do emotivnější a možná i melancholičtější fáze. Písně znějí zraleji a dospěleji.

Jejich živé exkluzivní show jsou proslavené neúnavnou dávkou energie a svěžího projevu. A nyní konečně můžeme být jedné z nich součástí. Kakkmaddafakka totiž dorazí poprvé do Čech. Koncert se odehraje v prostorách Lucerna Music Baru na konci září. Vystoupení v Praze je součástí letošního turné kapely – KMF World Tour – na kterém představují nové album. V ostatních zemích jsou jejich koncerty téměř vyprodané, tak je lepší zajisti si lístky s předstihem. Odměnou divákovi bude hudební zážitek kapely ze severu, která ale nenechá nikoho v chladu. Naopak to v sále bude určitě vřít. ∞


Kakkmaddafakka (NOR)
Lucerna Music Bar (Vodičkova 36, Praha 1)
út 27. 9. 21:00 • 390 / 490 Kč