Příběh vzniku kapely Mighty Oaks je jak z encyklopedie hipsterství. Anebo takový americký sen naruby. Sen o tom, jak se tři hudebníci vydali hledat štěstí do Berlína.

Každý z jiné země a jediné, co je spojovalo, byla láska k hudbě a touha přestěhovat se do Německa. Tam se jejich cesty brzo střetly a tak se Američan Ian Hooper seznámil s Craigem Saundersem z Británie. Oba se nejprve pokusili prorazit coby sóloví písničkáři, ale začátky ani jednoho z nich nebyly příliš růžové. Když se ale setkali na festivalu akustické hudby s Claudiem Donzellim, původem z Itálie, usoudili, že nejlepší bude spojit své hudební i textařské dovednosti a dát dohromady kapelu.

Mighty Oaks začali oficiálně fungovat v roce 2012. O dva roky později vydali debutové album Howl a letos své druhé s názvem Dreamers. I to je plné emotivních písní, jejichž texty často čerpají inspiraci z krajiny severozápadního Pacifiku, rodiště Iana Hoopera.

Mighty Oaks jsou právě teď na podzimním turné po Evropě. V Česku je uvidíte 12. prosince v pražském Rock Café. Jako speciální host vystoupí art-popoví Giant Rooks. Vstupenky jsou k dostání na www.fource.cz. º


Mighty Oaks + support: Giant Rooks
Rock Café (Národní 20, Praha 1)
út 12. 12. 19:00autorka: Karla Melichnová