Luhačovice, lázeňské centrum na pomezí Slovácka a Valašska, budou na začátku července hostit již šesté pokračování multižánrového festivalu Luhovaný Vincent. Od 10. do 12. července tak budou tyto malebné lázně patřit události spojující hudbu, film, divadlo, literaturu i výtvarno.


Festival reflektující to nejaktuálnější umělecké dění ale netěží pouze z atraktivního prostředí, naopak staví na kolizi svěží kultury a lázeňských stereotypů. Jeho hlavním dramaturgickým klíčem je otevřenost a neotřelost. Okrajové žánry a jejich fúze tak nalézají v Luhačovicích svého diváka.

Střetávání v neformálním prostoru otevírá cestu pro slampoetry, VJing, performance, site-specific divadlo i kino, taneční divadlo, videomapping a další hraniční žánry. Nejen díky tomu se festival stává místem nečekaných setkání.

V letošním programu se představí například humoreska Plovárna žonglérsko-akrobatického uskupení (bra)Tři v tricku, neotřelé (g)rapové duo Mutanti hledaj východisko, vycizelovaný loutkový film Anatomie pavouka a mnohé další formace a projekty.

Festival vznikl z iniciativy skupiny mladých lidí, jejímž cílem je přivádět do stereotypně laděné letní lázeňské atmosféry současnou kulturu. Během několika ročníků se stal platformou, která poskytuje kulturní vyžití a prostor k setkávání umělců i široké veřejnosti.

Přijďte zažít neformální atmosféru rodinného festivalu s přesahem. Zažijte Luhačovice!


text: Andrea Pelechová