Kdekdo si stěžuje na nulové příležitosti, protože prý nemá ty „správné kontakty“. Pro hudebníky je tu ale dobrá zpráva, existuje totiž Red Bull Music Academy, který nabízí talentovaným hudebníkům sdílet své zkušenosti, učit se od mistrů a zdokonalit se ve svém stylu.


Celá akce vyvrcholí letos na podzim téměř měsíčním workshopem v Madridu. Než se však španělskou metropolí rozezní všelijaké beaty, organizátoři budou mít už dávno plné ruce práce. Nejdřív ze všeho skupina architektů a designérů zrekonstruuje Matadero Madrid, objekt bývalých jatek z počátku 20. století, kde vybudují studia a prostory pro vysílání radia. Teprve pak mohou přijet všichni pozvaní hudebníci, kteří naplní vysílání rádia, budou součástí rozhovorů a samozřejmě i živých přenosů z večírků pod horkým španělským nebem, tedy z koncertů a DJ setů účastníků Red Bull Music Academy spolu se světoznámými jmény. Důkazem, že koncept Red Bull Music Academy spolu s nově vybudovanými centry živého současného umění funguje, jsou města jako například Barcelona, Londýn, Melbourne, Toronto, Sao Paolo nebo Cape Town.

Akademie nabízí talentovaným hudebníkům příležitost přiučit se od nejlepších z nejlepších hudebních mistrů. V minulosti se na konceptu Red Bull Music Academy podílely takové legendy jako Steve Reich, Chuck D, Mark Ronson, Sly & Robbie nebo Gilberto Gil. Na programu jsou workshopy a nejrůznější doprovodné akce, studiová a nahrávací sessions nebo “jenom” jamování. Z Red Bull Music Academy nedostanete žádný certifikát, ani nevyhrajete žádnou cenu. Zkušenosti jsou ale k nezaplacení. I proto tvůrci Red Bull Music Academy hovoří o celkovém zlepšení a zpestření hudební scény, což rozhodně není malý cíl.

Kouzlo všeho je, že se může přihlásit každý, kdo je blázen do hudby. Můžete být DJ, skladatel, producent, beatboxer, zkrátka můžete dělat jakýkoli styl muziky. Přihlášky na další ročník se budou podávat v únoru 2012. Ochutnat atmosféru můžete ale už teď na redbullmusicacademy.com, kde najdete videonahrávky všech důležitých přednášek a workshopů.