Zahřívací jarní festivaly už jsou za námi, a tak přichází čas na silnější kalibry. V záplavě nabídek by vám určitě neměl ujít Rock for Church(ill), který se koná pravidelně koncem srpna ve Vroutku u Podbořan. Není to sice největší akce léta, ale se svou atmosférou a programem přesto patří mezi zajímavé domácí festivaly.

Festival původně začínal před jedenácti lety jako malá regionální akce na podporu kvalitní muziky v Severních Čechách. Loňský jubilejní ročník pak představil gratulanty, jako jsou třeba Asian Dub Foundation, Irie Revoltés nebo Macka B.

Hvězdou festivalu je především kultovní kapela Stereo MCs, která má na kontě přes milion prodaných alb a několik ocenění Mercury Prize i Brit Awards. Základní trio spolu funguje už 24 let a s jejich zatím nejnovějším albem „Double Bubble“ se vrátili ke kořenům, které jsou pro ně typické.

Nesmíme také zapomenout, že v programu jsou i britští Transglobal Underground. Zajímavostí určitě bude i vystoupení Ecstasy of St Theresa, kteří si pro svůj letošní comeback exkluzivně vybrali právě tento festival. Vedle nich vystoupí ve Vroutku i takřka kompletní první liga domácí scény. Od Tata Bojs, Skyline, Wohnout či 100 Zvířat až k Skyline, Prago Union nebo Navigators.

Závěrem se ještě podíváme na druhou Represent DJ Stage, kde vystoupí vedle britských d’n'b hrdinů Drumsound & Bassline Smith i belgický mixmaster Raggamuffin Whiteman, který hraje luxusní mix dancehallu, coupe decalé, bassline i jihoamerického kuduro. Z Německa přijede čínský DJ Zhao, zkušený specialista na styly jako afro-electro, zulu-house, kwaito, kuduro nebo rumbu. Nesmíme zapomenout na oblíbené T2B Crew, kteří rozpálí drum’n'bass massive v plné sestavě Pixie, Suki & Wash. Na této stage vás taky čeká premiéra nového projektu Pressure House ve složení Lucky Dub, Major Pirate, Missy M & Sasha. A v neposlední řadě Shopsky Sound s nadílkou balkánské party!

http://www.rfch.cz