Již po sedmnácté mají zpěváci a hudebníci možnost zúčastnit se Czech Jazz Workshopu. Týdenní letní mezinárodní kurz, na kterém si mladí jazzoví nadšenci prohlubují svoje teoretické znalosti a rozvíjejí praktické zkušenosti.

A to nejen ve hře na jednotlivé hudební nástroje, ale i v souborech. To, co se studenti přes den při workshopech naučí, každý večer pak předvedou se svými lektory na jam sessions v klubu Jazz Time. Kromě toho vystoupí všichni lektoři CJW na úvodním koncertu 19. července, který bude rovněž zaznamenávat Český rozhlas. A bude to stát za to!

Letošní jazzové soustředění proběhne od 19. do 26. července opět v prostorách Konzervatoře a VOŠ Jaroslava Ježka. Kurz je určen jak pro začínající, tak pro profesionální muzikanty, kteří se chtějí zlepšit ve svých instrumentálních a improvizačních dovednostech.


Pro zájemce jsou zajištěny lekce v oborech jazzový zpěv, piano, kytara, trubka, trombon, flétna, saxofon, baskytara, kontrabas, bicí, blues a rock keyboards.

Jelikož je většina lektorů zahraničních, probíhá výuka převážně v angličtině, s případným překladem do češtiny. Kromě českých a slovenských studentů jsou na workshop přihlášeni muzikanti například z USA, Izraele, Turecka nebo Německa. V současné době je zaregistrováno na sedmdesát účastníků. Nicméně kapacita není striktně omezena a na kurz je možno se přihlásit i v den jeho začátku.

Tým vyučujících je jako v předešlých letech opět tvořen zkušenými světovými i českými hudebníky, jako jsou Phil Wilkinson, Steve Walsh, Gavin Skeggs, Matt Fishwick, Michal Bugala, Libor Šmoldas, Osian Roberts a mnozí další. Studenti kromě přednášek mohou dále navštěvovat lekce hraní v ansámblech a big bandu.

Podpora pro mladé talenty
Po dobu trvání workshopu tak máte v Jazz Time jedinečnou příležitost vidět vystupovat nadějné české a zahraniční muzikanty. Na závěrečném koncertě 26. července pak zahrají všichni účastníci kurzu.

Czech Jazz Workshop pořádá občanské sdružení Česká jazzová společnost. Jeho členy jsou příznivci, muzikanti a pořadatelé jazzových akcí. Výbor společnosti tvoří přední čeští hudebníci: saxofonista Ondřej Štveráček, pianista Jan Andr a kytarista Adam Tvrdý, předsedou je bubeník a majitel jazz klubu U Malého Glena Martin Šulc. Sdružení se od svého počátku soustavně snaží o podporu vzdělávání na mezinárodní úrovni a propagaci mladých talentů v oblasti jazzu. ∞


Czech Jazz Workshop
Konzervatoř a VOŠ Jaroslava Ježka
(Roškotova 4, Praha 4)
Jazz Time (Krakovská 19, Praha 1)
19. 7.—26. 7.