Legendární pražský klub Chapeau Rouge oslavil svoje 99. narozeniny, ale do hrobu má rozhodně ještě daleko.

Výzdoba se slogany „Policejní svině“ a „You gonna die for your government“ značila jediné. Punk se vrátil do centra Prahy. Chapeau Rouge 21. června hostilo svoji narozeninovou oslavu a hlavní hvězdou večera se stal nestárnoucí Visací zámek.

Klub a kapela mají jedno společné. Pomalu byste je poslali na zasloužilý odpočinek, nicméně to ani jeden z nich nemá v plánu. Jakmile se headlineři objevili na koncertním pódiu, téměř ihned šla trička dolů a začalo to pravé pogo. Hity jako Domovnice a Vlasta nikdy nezestárnou. Ale Visací zámek nebyl jedinou punkovou skupinou, která ten večer vystupovala. Punkáči z Apple Juice se nenechali zahanbit a heslu večera „Už 99 let punkově“ udělali čest.


V průběhu noci vystoupil také francouzský DJ a producent Timid Boy, který svým deep houseovým setem obstaral zábavu na druhé stagi. V dalším patře klubu zahrál například DJ Gadjo.cz nebo DJ Schwa. Celá narozeninová oslava dostala lidi do párty nálady a tak se rychle protáhla do velmi pozdních hodin.

Chapeau Rouge je takový malý, lehce avantgardní klenot uprostřed Prahy. Dalo by se říct, že s věkem zraje jako víno, avšak po nocích, jako byla tato, můžou být všichni rádi, že klub ještě stojí. Pokud tohle byly 99. narozeniny, tak si nedovedu představit, co přijde za rok. Nezbývá než dodatečně popřát – všechno nejlepší. º


text: Ondřej Teplý