Vedení Psychiatrické léčebny Bohnice se rozhodlo nečekat na populární festival Mezi ploty a otevřít své brány veřejnosti již nyní. Přichystalo pro nás cyklus úterních přednášek o palčivých tématech, které se, ať chceme nebo ne, mohou týkat každého z nás.

Jak vnímá vztah se závislým člověkem jeho rodina a nejbližší? Kde jsou hranice sexuální úchylky? Jak hovořit s umírajícím člověkem? Témat je mnoho a na většinu z nich není jednoduché najít jednoznačnou odpověď. I proto ke každé přednášce neodmyslitelně patří diskuze a kromě odborníků svůj názor přicházej říci i ti, kteří podobný problém prožili sami nebo se svými blízkými.

Na třetí přednášce s názvem Návykové látky a rodinné vztahy byl sál plný a určená hodina a půl nemohla ani zdaleka stačit k vyčerpání všech otázek. Přednášející naštěstí dokázala diskuzi usměrnit a zároveň říci k tématu to podstatné. Návštěvníci tak měli minimálně na jeden večer materiál k přemýšlení.

V dubnu se můžeme těšit na Hranice normality a duševní poruchy (6. 4. pod vedením MUDr. Ivana Davida) nebo Vliv pornografie na lidské chování či přednášku Smutek všedního dne a smutek jako deprese.