Už samotný název nám dává tušit, že nejde o lecjaké tašky. Ve velkém městě, kde se potkáváme snad s tisíci lidmi denně, toužíme po originálnosti, po výjimečnosti. Tu pak dáváme najevo čímkoliv, nejsnáze oděvními doplňky. Tím líp, jsou-li zároveň funkční. A to jsou i tašky Playbag. Originální, velmi kvalitní tašky do města, na které jak si zvyknete, nebudete ochotni se jich vzdát. Ptali jsme se toho, kdo za celým projektem stojí, Aleše Locha, jaké byly začátky Playbagu a jaká je jeho vize.

Můžeš nám Aleši, říct, jak to s Playbagem začalo?
Každý se mě ptá, jak to všechno začalo, mnohem zajímavější však je úvaha, jak to asi skončí, tam na konci je klíč, proč a jak.

Bude to velkou fabrikou na tašky, výrobou v Číně či v Indii? Budou se dělat i ostatní výrobky – boty, kravaty nebo čepice?
Tohle neplánuju, ale ty kravaty… to by mě bavilo. Playbag je pro mě napolo výtvarným a užitným projektem, záměrně vypouštím slovo designovým. Je to touha po ideálu v mém oboru, vyrobit je pro mě synonymem zrození. Zkoumání, objevování, vývoj a řemeslo má pro mě jako brašnáře a grafika velký význam. Tudíž cílem a smyslem je pouze tvořit ke spokojenosti mé a snad i zákazníků. Tak jako když neznámý malíř prodá obraz.

Ty se tedy považuješ více za výtvarníka než za designera?
Když jsem byl malý, chtěl jsem být montérem, vynálezcem, to se mi vlastně splnilo, připadám si tedy spíše jako vývojář nebo vědec.