Na výstavě kurátorsky vedenou Danielou Kramerovou There Is A Light That Never Goes Out se scházejí dva autoři pohybující se mezi vizuálním uměním a zvukem. Kolaborace Gabriely Procházky a Olivera Torra je k vidění v uměleckém Studiu Bubec v Řeporyjích ještě do 11. února.

Gabriela Procházka je multimediální umělkyně se zaměřením na práci a performance se světlem. Vystudovala digitální média na Fakultě umění a designu J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a zúčastnila se studijních stáží na Univerzitě umění v Paříži a Bezalelově akademii výtvarných umění v Jeruzalémě. Její díla byla vystavena v mnoha galeriích, divadlech i během AV představeních v pražských klubech. Vystavovala také v Národní galerii Praha, ve Veletržním paláci, Berlíně (Berghain, OHM, Funkhaus, Spektrum – art science community) a na festivalech nových médií (Mira Festival, Lunchmeat Festival, Retune festival Berlin, Signal Festival of Lights, International Festival of Technologies Delft). Ve Studiu Bubec byla na umělecké rezidenci.

Oliver Torr je hudebník, producent, performer a audiovizuální umělec. Žil v Londýně i v Berlíně, nyní je usazený v Praze. Je zakladatelem hudebního labelu a skupiny umělců XYZ project a působí také například jako součást kolektivu Noise Kitchen. V roce 2021 vydal desku Fragility of Context. Oliver Torr v sobě nezapírá zvukového sochaře a nerda přes hudební hardware (například náleží ke komunitě kolem modulárních syntezátorů Bastl Instruments). V projektech podporuje spolupráci napříč žánry a obory – zastává názor, že kolaborace je budoucnost toho, jak v tvorbě nezestárnout.


Ke klíčovým inspiračním principům obou tvůrců patří reakce na další umělecký projev skrze spolupráci s autory napříč disciplínami. Gabriela Procházka se pohybuje většinou v oblasti light designu, tvorby světelných instalací a multimediálních performancí. Rezidence ve Studiu Bubec jí odkryla možnosti práce s kovem, jeho opracování a hry se světelnými kvalitami materiálu. Na výstavě jsou k vidění vzniklé kovové objekty, kterou Gabriela Procházka obohatí o další akustickou a vizuální dimenzi ve spolupráci s Oliverem Torrem.

There Is A Light That Never Goes Out
Studio Bubec (Tělovýchovná 748, Praha 5)
14. 1.–11. 2.