Už 14. května začne další ročník festivalu Art Safari. Tentokrát se koncentruje kolem tématu SPÁNEK. Jakým způsobem na něj pohlédne?

Téma SPÁNKU je v umělecké oblasti vytěžované zejména v symbolické rovině v souvislosti s tematikou snu, nevědomí, hloubkovou symbolikou přístupnou skrze stavy rozostřeného vnímání. Kromě psychologicko-symbolické roviny přistoupí festival k tématu i v kontextu současného zkoumání konstruktu spánku ze sociologických a biopolitických hledisek, řešících „přirozenou“ a konstruovanou podobou spánku, právo na spánek i spánek jako novodobý luxus. Kurátorka Daniela Kramerová proto oslovila více než 20 umělců, kteří tvoří obrazy, objekty, fotografie, videa i performance.

Spánku se festival dotkne také jako metafory stavu jednotlivce i společnosti. Připomene aktuální uměleckou tematizaci odvrácené strany zdravého spánku – spánkové poruchy, nespavost, spánkovou paralýzu, lucidní snění. Souvislost s místy spánku přivede návštěvníky k tématům tělesnosti a pocitové i fyzické intimity, vztahové roviny.

Letos poprvé bude součástí programu Art Safari i jedinečný koncept Sleepover – celonoční ambient koncert s přespáním ve studiu. Jedná se o imerzivní společný zážitek využívající zvuk, světlo a jedinečný industriální prostor. Návštěvníci získají možnost se naprosto ponořit a uvolnit – to je klíčovým prvkem těchto akcí. Dlouhotrvající sety umělců nabízejí prostor ke kontemplaci a prožití zvuku ve zcela jiném kontextu než tradiční koncerty.

Program Sleepover 14.–15. května:
20.00 Doors
21.00 Bar
22.00 – 23.30 Nina Pixel
23.30 – 0.00 pauza
0.00 – 02.00 Peter Kirn
2.00 – 3.30 Expandcollaps
3.30 – 05.00 Stanislav Abrahám
5.00 – 07.00 GWD
7.00 –08.00 Snídaně (součástí vstupenky)

Návrhy pro co nejpříjemnější zážitek: přineste si pohodlné oblečení, jestli chcete, tak třeba i polštářek / můžete přicházet a odcházet jak budete chtít / respektujte ambientní naladění akce, chovejte se prosím co nejvíce tiše / vypněte si zvuk u telefonu / relaxujte, spěte jak se vám bude chtít. Vstupenky v předprodeji za zvýhodněnou cenu na celý Art Safari i akci Sleepover najdete na GoOut. Bude možné je zakoupit i na místě, ale je nutná platba hotově.

Art Safari
Studio Bubec (Tělovýchovná 748, Praha 5)
14.5.–22. 5.

Sleepover
Studio Bubec (Tělovýchovná 748, Praha 5)
14. 5.–14. 5.