Představení ALENKA skupiny AMANITAS FIRE THEATRE se pokouší vytyčovat otázky mezi dospělostí a dětstvím, realitou a fantazií, řádem a chaosem, submisivitou a dominancí, jednotlivcem a společností. Existují jasné hranice, nebo je vše jedné chuti? Odpověď není předem dána, zato prostor pro dialog mezi publikem a hrajícími ano.

Amanitas Fire Theatre založili Tereza Georgievová a Linda Mikolášková v roce 2010 a působí na poli nového cirkusu. Pracují s širokou škálou tvůrčích postupů a kombinací fireshow, žonglování, fyzického divadla, živého zpěvu, autorsky mixované hudby, závěsné i pozemní akrobacie, pantomimy, manipulace s objekty a scénického tance, vše ve spojení s velmi silnou vizuální složkou.


Postapokaliptická estetika, s odkazem na komixovou kulturu, cyber punk a pop artové tendence provází tvorbu, která vizuálně manifestuje Debordův spektákl. Výraznou složkou je také bodypainting, expresivní líčení a masky, jež vznikají z netradičních materiálů a především jejich netradičním užitím.

Premiéra představení Alenka se uskuteční ve čtvrtek 11. 7. v letním prostoru před holešovickým klubem Cross.


ALENKA na motivy knihy L. Carrolla
Cross Club
Plynární 23, Praha 7
čt 11. 7. 21:30 (premiéra)
vstup zdarma
www.amanitas.cz