Divadlo LETÍ v listopadu a prosinci zakončí oslavy svého desátého výročí ve formě Cyklu scénických skic. Ve Studiu Švandova divadla představí 13. 11., 25. 11., 2. 12. a 3. 12. několik horkých novinek současných autorů. Projekt nesoucí název 8@8 si dává za cíl představit divákům současné české i zahraniční divadelní hry ve formě, která balancuje na hranici mezi scénickým čtením a regulérní inscenací.

Diváci se mohou těšit na autory, jako je Viliam Klimáček, Esteve Soler, Kateřina Rudčenková nebo Saara Turunen, kteří své hry napsali přímo pro cyklus 8@8 jako dárek k narozeninám Divadla LETÍ. Projekt, na kterém LETÍ pravidelně spolupracuje s Agenturou DILIA, tak nabízí zcela nové texty, které zaujmou i netradiční formou nastudování. Jednotlivé večery koncipují tvůrci jako komorní skici k budoucím inscenacím. Nejde tedy o klasická scénická čtení, ale o zcela specifickou formu na pomezí čteného a inscenovaného divadla. Pro projekt 8@8 LETÍ oslovilo nejen režiséry, se kterými pravidelně spolupracuje, ale i studenty DAMU. Ve Studiu Švandova divadla se tak představí Natália Deáková, Martina Schlegelová, Ivo Kristián Kubák, Jan Holec a Adam Svozil.

Cyklus scénických skic 8@8 je v kontextu České republiky výjimečný a za deset sezón zaznamenal řadu úspěchů: objevil pro česká divadla nové autory, představil mladé herce, režiséry i scénografy a našel si početné publikum. º