Již potřetí je pražský festival TANEC DĚTEM předzvěstí TANCE PRAHA. Zaujmou taneční představení jak děti tak i dospělé?

Dospělí s doprovodem
Nenechte se zmást názvem festivalu. Taneční představení jsou sice určená pro děti, avšak ani starší lidé se nudit nebudou. Snad v každém věku vyvolává vzpomínka na hodiny fyziky husí kůži. Hmotnost rovná se rychlost krát gravitační konstanta. Ne, tak to nebylo! Jak se dá fyzika vysvětlit dítěti, které ještě nemá vyvinutý smysl pro abstrakci? Nad touto otázkou se zamyslela tanečnice a choreografka Bára Látalová. Na výsledek jejího bádání se můžete přijít podívat 24. května v 10:30 do pražského divadla Ponec. Snad se jejímu týmu podaří všem vysvětlit, co znamená ta záhadná formule Fg = G [(m1 m2)/r²].

Emigrace
Taneční soubor VerTeDance se již několik let zaměřuje na práci s dětmi. V pražském divadle Archa vedou Tereza Ondrová a Veronika Kotlíková taneční dílny pro děti. Rovněž pod jejich vedením vznikají různorodá představení, ve kterých účinkují děti i dospělí. Posledním projektem je představení Emigrantes, které se odehraje 31. května a 1. června v 18:00 v divadle Archa. Tvůrkyně se při tvorbě vystoupení inspirovaly myšlenkami dětí týkajícími se emigrace jejich rodiny.

Budeme si hrát!
Těžké téma emigrace odlehčí jiná dvě představení. Arktický Robinson aneb neuvěřitelná putování Jana Eskymo Welzla v režii Vojtěcha Švejdy, který je s velkým úspěchem uváděn na scéně pražské platformy Alfréd ve dvoře. Výpravu na sever můžete zažít 28. května hned dvakrát v 15:00 a 18:00 v Ponci. „Je málo místa a hodně zájemců,“ varují pořadatelé.

Pokud vás zaujala inscenace Případy doktora Toureta nebo jste ji ještě nestihli shlédnout v pražském divadle Ponec, máte možnost vidět představení v podání VerTeDance režírované Annou Polívkovou v dětské verzi. Čím tvůrci okořenili původní živé a neuvěřitelně zábavné vystoupení, aby obstálo i před náročným dětským divákem? Přijďte se podívat!

TANEC DĚTEM
24. 5.–1. 6.
www.tanecdetem.cz