Druhý ročník mezinárodního uměleckého festivalu Re-connect Art pořádaného Nadací Prague Biennale se uskuteční od 15. do 19. září. Letos se zabývá otázkami spojenými s identitou „homo digital” a specifiky sebeprezentace ve virtuálním prostoru. Připraveno je 7 živých uměleckých performancí, které se odehrají přímo na veřejných prostranstvích Prahy, 3 livestreamy z různých míst na naší planetě, 3 open-air projekce a 18 uměleckých videí či krátkých filmů.

Festival Re-connect Art 2022 zahájí ve čtvrtek 15. září v 19.00 performance Barbary Benish HLADOVÉ KAMENY – MÁLO VODY PRO JEDEN KOŘEN. Úvodní akce se odehraje na hladině Vltavy u smíchovské náplavky na Hořejším nábřeží. Na břehu pak v 19.30 naváže Jiří Suchánek s improvizovanou zvukovou performancí Y. Od 20.30 se v živém streamu přidá Lee Campbell s mnohovrstevnatou tvůrčí performancí VIDĚT A NEBÝT VIDĚN. V následujících festivalových dnech v Praze vystoupí živě také Karíma Al-Mukhtarová, Martin Zet, AnimaeNoctis (Silvia Marcantoni Taddei & Massimo Sannelli), František Kowolowski a živě proběhne i taneční performance Sharony Florsheim. Prostřednictvím streamu se na dálku s performancemi připojí Jana Orlová a David Helán, Lee Campbell a Ronald Bal.

V sekci videotvorby budou prezentována videa, která vybrala porota festivalu Re-connect Art na základě otevřené výzvy z více než stovky odpovědí z celého světa. Témata vybraných prací se strukturují kolem dvou okruhů zabývajících se digitální identitou a sociální a angažovanou identitou.

Festivalové lokace: náplavka Hořejší nábřeží, Colloredo-Mansfeldský palác
(Galerie hlavního města Prahy), vybrané pobočky Městské knihovny v Praze,
Klubovna Dejvice, Kolektor café (Veletržní palác), SWIM club, kulturní centra:
Kampus Hybernská, H55, Hloubětín a Plechárna, Černý Most a obchodní centra Quadrio a Palladium.

Festival bude možné sledovat na 15 místech v Praze nebo online na webu festivalu. Vstup na všechny části programu je zdarma. Změny programu jsou vyhrazené, aktuální verzi najdete na festivalovém webu: www.praguebiennale.cz