Bazaar Festival je mezinárodní přehlídka progresivních scénických prací divadelních a tanečních inovátorů, kteří mají zdravý odstup od oficiální kultury a nebojí se jít do rizika. Letošní jarní Bazaar svým tématem reaguje na současnou společenskou situaci – Migrace: Vzdorování hrozbám a proběhne 24.-27. března 2022.

Ewan McLaren, dramaturg festivalu, přichází v letošním ročníku s tímto sdělením: „Zatímco „naši” ptáci létají na Blízký východ a do Afriky a neustále hledají podmínky, které potřebují k přežití, my se přímo podílíme na rozsáhlých sítích, které v mohutných plavidlech přepravují po proudech oceánů a vzduchu semena, plody a produkty přírody z jedné strany Země na druhou. Ale v dobách problémů, které zažíváme, se lidská migrace stává klíčovou cestou, jak vzdorovat hrozbám a jak se dožít dalšího dne. Jak doufáme, program našeho festivalu ukazuje, že všechny tyto pohyby stojí za zmapování a jejich příběhy za vyprávění: tento rybník není tak klidný, ani tak izolovaný, jak se zdá, a tyto řeky, pole, hory, lesy a obloha zde nekončí. Všechno je propojené. Mnoho lidí na Ukrajině bojuje proti hrozbám masivní vojenské techniky a mnozí dělají těžká rozhodnutí, aby se vzepřeli hrozbám. Opouštějí své domovy v rámci hromadné lidské migrace, o níž doufají, že je jen dočasná. Pojďme tak společně zmapovat křehké choreografie života na svobodě.”

Festival proběhne 24.-27. března 2022 v prostorách PONEC – divadlo pro tanec, Studio Alta, Alfréd ve dvoře a v Pražském kulturním centru. Program festivalu a vstupenky najdete na www.bazaarfestival.cz.