Ve středu 27. 6. na Černém Mostě v okolí sk8 parku bude rušno. Od 10:00 do 22:00 pojede na třech scénách nabitý kulturní program, který se s přehledem obejde bez mainstreamových superstars, grilovaných klobás i kolotočů – neziskovka JAHODA na sebe upozorňuje festivalem Strawberry Fields!

Stage Field přinese koncerty Davida Kollera z mezinárodního centra pro současné umění MeetFactory, Monoskop, Vložte Kočku nebo Posmrtné zkušenosti proložené dalšími kapelami a performancemi ukázek specifických světových tanců, bubenické live set show DJe Robicka nebo třeba noční ohňovkou intermediálního divadelního souboru Amanitas Fire Theatre.

Teen Stage nabídne workshopy sítotisku skupiny Kredenc, streetart pod vedením Barcia, graffiti exhibici Absolute Friends, skákací chůdy Poweriser by Hopsej.cz a další netradiční kratochvíle za doprovodu d’n'b a hip hop DJs a MCs. Za všechny jmenujme první ligu českého d’n'b DJe SUKIho nebo partičku okolo legendárních nocí Freestyle Mondays v pražském klubu Chapeau Rouge.

Kinder Garden je interaktivní dětský den, na kterém jsou už od 10:00 připraveny chytré a vtipné pohádky, vystoupení. V době, kdy budou děti tvořit ve výtvarných dílnách, tančit nebo třeba budou přetvářeny k nepoznání v Jahodové maskérně, mohou jejich maminky zkoušet afro, tribal fusion, gymnabally… to vše za zvuku letních rytmů world music DJe Gadjo.cz. Pro nejmenší děti je připravena přebalovárna, hlídání i dětský nebo dováděcí koutek, kde nechybí skákací hrad, trampolína, fotbálky a klouzačka. Rodiče se mohou posadit v čajovně nebo na bar HUS23, který se zaměřuje na výrobky bio a fair trade, produkty malovýrobců, kvalitní a delikátní potraviny a nápoje. Pro festival je prý připravené speciální Jahodové menu.

Další parádou Strawberry Fields bude architektonický cyklo výlet Univerzity Karla von Draise po krásách Pražské periferie Černý Most a přilehlého okolí. Bicykly tedy s sebou!

STRAWBERRY FIELDS
27. 6. 10:00–22:00
Černý Most, Praha
www.strawberryfields.cz