Milí přátelé, po několika měsících nedělám vůbec nic a snažím se dosti usilovně nad ničím nepřemýšlet, to se mi ale moc nedaří. Jsem na dovolené. Je tu klid a zpívají tu ptáci… to mi dělá dobře.

Po dokončení nové desky Ležatá osmička a bláznivých PR aktivitách jsem sbalil rodinu a ujeli jsme z Prahy. Bohužel ne na dlouho. Hned po návratu odjíždím na zámek Kratochvíle, kde se mám účastnit velice speciálních a vlastně pokaždé neopakovatelných hudebně-divadelně-vizuálních představení v režii Kateřiny Melenové, která oslavují slunovrat. Na Kratochvíli se krátí chvíle náramně. Odtamtud odjíždím na Slovensko, kde s Tata Bojs odehrajeme koncert v rámci festivalu Papuča fest. Festivalových vystoupení máme letos, celkem logicky po vydání alba, docela dost.

Na začátku července bychom rádi natočili klip k písni Opakování. Nápady na něj si vyměňuji s mladým režisérem Pavlem Hejným a tanečníkem skupiny Dekkadancers Tomášem Rychetským. S touto deskou jsme se rozhodli oslovit více režisérů a natočit více videoklipů. Necháváme jim volnou ruku při výběru písně. Další by měl být Šimon Šafránek, kterému se zalíbila písnička Homo demo.

Z výtvarných aktivit, které se mi stále tak různě proplétají s těmi hudebními, bych jmenoval po Jihlavě a Budějovicích další zastávku mé samostatné výstavy Pod Kůží, tentokrát v Boskovicích. Zahájena bude 7. července. Pak ještě připravuji dva projekty do veřejného prostoru v Praze. Oba jsou zatím ve stádiu příprav a schvalování, tak to nechci zakřiknout. A pomalu už chystám vizualizace k podzimnímu turné Tata Bojs. Je noc a ptáci už přestali zpívat. Přeji vám hezké léto, Milan Cais.