V těch odporných dnech poloviny listopadu, kdy přes mlhu nebylo vidět dál než na pár metrů, a navíc ještě mrholilo, si každý musel najít nějaký způsob, jak podzimní slotu přežít, a přitom neskončit v depresi.

17. listopadu to někteří řešili koncertem Lady Gaga, někteří hospodou. Moje volba byla snadná. Každoroční koncert J.A.R. v pražské Lucerně! Nejsem si jistá, jak dopadli návštěvníci Lady Gaga, rozhodně ale můžu říct, že na „Jarech“ neměl depku nikdo. To prostě nešlo.

Všichni byli nadšení, když slyšeli své oblíbené hity a mohli si společně s kapelou zazpívat. Pozitivně byly přijaty i nové skladby z připravovaného alba, které by mělo vyjít v únoru pod názvem Dlouhohrající děcka.

Chlapci už lehce stárnou – tedy zrají, jak to u mužů bývá (tedy alespoň to rádi tvrdí), a u „Jarů“ a jejich hudby to tak opravdu je! Koncerty mají rok od roku lepší atmosféru a klasické nešvary Velkého sálu pražské Lucerny nakonec nikdo moc neřeší. Je ale opravdu škoda, že tak tradiční místo jako je Lucerna vždy zanechá stín na jinak skvělé akci. Rozladit vás můžou fronty, které jsou prakticky všude, kde to jen jde, a dost zásadní problém je i nízkokapacitní klimatizace prostoru, takže všude je vedro a kouřový opar. Možná to už ale k tomuto místu patří a každý návštěvník s tím i počítá. „Jaři“ jsou vždy naštěstí takový zážitek, že tyhle negativní okolnosti bez potíží přebijí.

A stejně jako každý rok, i tento mi bylo úzko, jakmile se přiblížil konec koncertu. Vždyť budu muset čekat další rok, až se tento zážitek bude opakovat. „Jaři“ mě prostě baví!